Телебачення краде наш час

Ви часто помічаєте за собою або за вашими знайомими фразу про те, що ні на що не вистачає часу? А ніколи не помічали, що після цієї фрази йде перерахування телевізійних передач, які транслюються ввечері або у вихідні? Навіть якщо не помічали, як-небудь простежте, і ви будете дуже здивовані. Нехай не саме в цій послідовності, але все ж ця тенденція існує. А час – це не жарт. Воно невблаганно. Та й до того ж кожна людина, усвідомлюючи, що день, тиждень, рік пройшли, а нічого не зроблено, починає морально себе ненавидіти.

Існує думка, що телевізор зомбує людини. Немає. Швидше за все, телебачення спрямоване на те, щоб замінити реальне життя. Прийшовши додому після роботи або навчання, людина вмикає телевізор і знаходить в ньому все, що часом йому не вистачає в реальному житті – емоції, любов, радість у фільмах і серіалах, багато різноманітних передач несуть різну інформацію. Але, отримавши необхідну інформацію, людина не знаходить часу використовувати її. Розглянемо кілька прикладів.

Припустимо жінка, яка мріє про прекрасних стосунках у сім’ї. Вона починає переглядати телепередачі про взаємини чоловіків і жінок, телесеріали, напхані проблемами, і намагається вчитися на помилках героїв. Але поки вона знаходиться там, у своєму прекрасному віртуальному світі, її чоловік відчуває себе самотнім і не потрібним. Відносини остигають, вони віддаляються один від одного, а в телевізорі чудовий край, де всі щасливі, і дружина теж щаслива.

Візьмемо чоловіка, переглядає футбольний матч. Ви пропонуєте на вихідні вибратися куди-небудь всією сім’єю, але у чоловіка дві відмовки – він дико втомився або ж у нього немає часу, але ж на перегляд матчу час є, на пиво з друзями часу теж вистачає.

Читання цікавої книги, прогулянка на свіжому повітрі та інші радощі життя – все це замінила звичка дивитися телевізор. А адже однотипні серіали або несмачне кіно ніколи не зможуть замінити цікавої книги. Якщо ви любите дивитися фільми, то раджу вам частіше ходити в кінотеатр на хороший фільм, це набагато краще, ніж дивитися нав’язаний вам фільм телебаченням. Ви отримаєте набагато більше задоволення і вражень.

Є люди, які взагалі відмовилися від телевізора. Тепер у них є багато вільного часу, який можна витратити на масу цікавих захоплень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *