Стало відомо, чим небезпечне раннє знайомство з алкоголем

Стало відомо, чим небезпечне раннє знайомство з алкоголем. Канадські дослідники, що зіткнулися з тим, що людина, попробовавший алкоголь в 14 років, до свого 16-річчя може стати справжнім алкоголіком, уклали загальну тезу для цієї проблеми. Вчені з Університету Вермонта змогли встановити переконливу кореляцію між раннім досвідом вживання спиртного і підвищеним ризиком розвитку раннього алкоголізму.

Автори дослідження проаналізували дані про стан органів та роботи організму в цілому у двох тисяч 14-річних підлітків з Англії, Ірландії, Франції та Німеччини. Фахівці зробили висновок, що саме ранній досвід знайомства з дією алкоголю грає роль серйозного чинника розвитку алкоголізації, зокрема, у чоловічого населення. Вони встановили, що в тих випадках, коли молоді люди хоча б раз напивалися у віці з 14 до 16 років, алкоголізм у міру віку у них розвивався набагато частіше, ніж у тих, хто в цей період життя спиртне не пробував.

Як алкоголь може знищувати клітини мозку?

Коментуючи дану взаємозв’язок, доктор Х’ю Гараван з Університету Вермонта пояснив, що підлітки у віці 14-16 років найбільш психологічно уразливі, і багато їхніх вчинки сильно впливають на тягу до алкоголю в майбутньому. Серед факторів, що збільшують ризик розвитку алкоголізму в майбутньому, називаються і такі феномени, як спадковість, склад характеру і особистість кожного конкретно взятої людини. Ранній досвід вживання спиртного фахівці виділяють окремо, тому що наявні дані показують – саме він може спрацювати «вмикачем» негативних факторів.

У більшості випадків розвитку раннього алкоголізму до цього сумного явища призвело, спочатку, та обставина, що людина занадто рано спробував алкоголь. Про це, на думку експертів, теж свідчать дані з історій хвороб європейських підлітків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *