Способи заспокоїтися перед іспитом

Справлятися з охоплює хвилюванням завжди корисно. Незалежно від того, здаєте ви іспит у навчальному закладі, ЗНО або в іншому місці.

Адже навіть якщо ви добре знаєте тему квитка, стрес і хвилювання можуть збити вас з пантелику. Крім того, впевненому в собі і спокійного людині набагато легше отримати від викладача високий бал.

Зайняти себе якоюсь справою

Це найпростіше і ефективний засіб від хвилювання. Якщо до відповідального моменту залишилося пару годин, постарайтеся зайняти себе чимось. В іншому випадку переживання вам забезпечені. Наприклад, можна переписати основні поняття чи формули – це одночасно позбавить вас від хвилювання і допоможе повторити потрібну інформацію.

Щоб зміцнити впевненість у своїх силах перед хвилюючим випробуванням, багато хто використовує старовинні кошти начебто талісманів, оберегів і щасливою одягу. Коли і як це працює? Дивимося відео!

Програти майбутній іспит

Якщо вас лякає невідомість, можна зробити це з кимось із близьких або друзів. Спробуйте себе в ролі як відповідального, так і викладача. Це допоможе заспокоїтися. Якщо ви володієте хорошим уявою, уявляйте собі яскраві картинки вашого успіху, малюйте в своїй свідомості вдале протягом іспиту і свій тріумф.

Що якщо вчитель багато говорить?

Позбутися від поганих прогнозів

Якщо підсвідомість підводить, і поруч із щасливими картинками спливають можливі невдачі і неприємності, спробуйте їх позбутися. Не уникайте їх, а постарайтеся розібратися з цією ситуацією. Оцініть – настільки вона страшна і що ви втрачаєте в разі невдачі. Думайте про те, що це не найгірше, що може з вами трапитися. Цінуйте те, що у вас є і не перебільшуйте. Чи не складений іспит – це ще не кінець світу, навчитеся розділяти життєво важливі і минущі речі. Пам’ятайте про те, що по-справжньому мудра людина знає ціну істинним втрат і вміє визначати справжню величину подій.

Відновити дихання і випити склянку води

Якщо ви відчуваєте, що вас починає охоплювати паніка, скажіть собі «Стоп!». Вода робить благотворний увагу на судини мозку, а зосередження на власному диханні відверне і заспокоїть. У будь-яких стресових ситуаціях дихання з повільним видихом дозволяє заспокоїтися. Команда «Стоп!», Вимовлена ​​найкраще вголос, протверезить, зупинить паніку і поверне самовладання.

Відволіктися

Часто буває важко заспокоїтися через те, що ви самі себе накручуєте, подовжуючи проблемну ситуацію. Спробуйте почати думати про щось інше. Крім того, величезний вплив на людську психіку надають оточуючі люди. Врівноважений співрозмовник здатний заспокоїти, а тривожний – ще більше розбурхати. Тому якщо хочете заспокоїтися, змініть оточення на більш підходяще. Також відмінних результатів можна досягти, якщо почати заспокоювати того, хто хвилюється поруч з вами. Ваші розумні і спокійні слова, у першу чергу, позитивно подіють на ваше власне стан, змусивши вас перестати нервувати.

Прогулятися або відпочити

Якщо напруга відчувається у всьому тілі, є два способи його позбутися. Перший з них передбачає енергійну фізичну діяльність, а другий, навпаки, пропонує лягти і повністю розслабитися. Нерозумно просто сидіти і нервувати.

Повеселитися

Хорошим способом відволіктися і розслабитися є щирий сміх – подивіться смішні відеоролики, почитайте анекдоти або згадайте кумедний випадок зі свого життя – це заспокоїть і додасть упевненості в своїх силах.

Зайнятися духовними практиками

Відмінно допомагає розслаблююча медитація. Намагайтеся дихати глибоко, роблячи між кожним вдихом і видихом паузу. При цьому закрийте очі і зосередьтеся на своїх відчуттях. Уявляйте, що всі переживання разом з повітрям залишають вас, поступаючись місцем спокою. Викиньте з голови всі думки про майбутнє випробування, не думайте про можливі невдачі, а сконцентруйтеся на чомусь приємному.

Згадати про свої захоплення

Іспит – ідеальний для цього момент. Чекаючи своєї черги, займіться в’язанням, вишиванням або малюванням. Монотонні ритмічні рухи вводять свідомість у своєрідний транс, заспокоюючи і умиротворяти його. Прекрасно допомагають спеціальні китайські кульки, які необхідно неквапно перекочувати в долоні. Вони, за східним вченням, роблять благотворний вплив на енергетичні точки долонь.

Повторити матеріал

Якщо сумніваєтеся, що добре вивчили квитки, і продовжуєте накручувати себе, влаштуйте повторення екзаменаційних питань. Об’єднаєтеся з товаришами по нещастю і розповідайте кожен по одному квитку. Інші можуть уточнювати і доповнювати почуту інформацію – це дозволить задіяти слухову пам’ять. Крім того, процес обговорення питань допоможе вам почерпнути всю вислизнули раніше від вас інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *