Сором’язливість у дітей: як знайти золоту середину?

У сучасному світі з його шаленим ритмом життя і законами виживання, порівнянними з законами джунглів, сором’язливість у дітей все більше не в пошані. Батьки, чиє чадо можна зарахувати до групи соромливих дітей, часто стурбовані цим фактом. Чіпкіші і амбітні однолітки обійдуть скромника на життєвому шляху – думають вони. Однак, чи все так однозначно? Давайте розберемося.

Амбіційний дитина подібна морському шторму. Бурхливі хвилі з легкістю грають важкими предметами на поверхні моря, проте під несамовитою стихією ми виявимо спокійні води, де риби почувають себе в безпеці. Дитина, якій не відома сором’язливість, весь на поверхні. З таких дітей виростають хороші організатори свят і трейдери на біржах, однак шлях глибоких мислителів частіше відведено сором’язливим дітям. Вони, немов Гольфстрім, що переносить мільйони кубометрів теплої води в рік. Ця течія непомітно на поверхні океану, але масштаби його такі, що воно відіграє провідну роль у формуванні клімату планети.

Ця поверховість і глибина в поведінці проявляється у всьому. Деякі люди вільно контактують з багатьма, легко вибудовують відносини, але справжніх друзів серед всієї маси знайомих може і не виявитися. А інші спілкуються з парою-трійкою шкільних товаришів, але їх дружні почуття воістину глибокі.

Дуже важливо для батьків визначити, до якого типу особистості належить їхня дитина. Є діти, яким і не потрібно багато друзів. Їм цікаво і комфортно спілкуватися з 2-3 товаришами. В такому разі, не потрібно переживати з приводу сором’язливості дитини і намагатися розширити коло його знайомств. Інша справа, якщо дитина хоче більше спілкуватися, але робити це йому заважає його природна боязкість. Тоді батькам слід допомогти своєму чаду.

Часто сподвигает до сором’язливості занижена самооцінка, з якої виникає невпевненість в собі. Підвищити статус дитини в його власних очах може похвала. Однак, хвалити потрібно тільки за справу – діти моментально відчувають фальш. Слідкуйте за тим, які таланти виражені у вашої дитини найбільш яскраво. Влаштувавши малюка в гурток за інтересами, ви вб’єте двох зайців. Підстав для заохочення за досягнуті результати на новому терені буде більше. А кількість друзів вашого чада також збільшиться. І це будуть не просто випадкові знайомі, з якими звів випадок. Це будуть друзі по інтересам, а загальні інтереси об’єднують.

Ніколи не говорите своїм доньці і сину: «Ну що ж ти в мене така (такий)!» Подібні слова з батьківських уст, та ще, якщо вони сказані при сторонніх, тільки налаштують вашої дитини на негативний лад, але не додадуть бадьорості.

Пам’ятайте, що кожна дитина – індивідуальність, кожна людина – особистість. І, хто знає, не дивляться чи нишком із замилуванням на вашого спадкоємця батьки не в міру розкутих юнаків і дівчат?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *