Екстремальний екотуризм – 7 скелястих і соляних чудес світу

Часом до цих дивовижних, загадкових і дивних природних утворень досить складно дістатися, але якщо ви дійсно хочете побачити самі незвичайні місця планети, то варто докласти зусилля. Деякі з них, наприклад, дорога гігантів в Ірландії, доступні навіть для найменш авантюрних екотуристів, тоді як інші вимагають тривалого переходу по пустелі.

Пропонуємо познайомитися з найцікавішими місцями планети від США до Китаю, де скелі і соляні відкладення створили справжнє природне диво.

Скляний лабіринт — незвичайна розвага для людей.

Дорога гігантів, Північна Ірландія

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Здається, ніби ця долина створена руками людини, чи не так? Але взаємопов’язані базальтові колони Дороги гігантів в Ірландіїце виключно природний феномен, результат стародавнього виверження вулкана. Рідкий базальт, що володіє підвищеною плинністю, близько 50-60 мільйонів років тому сформував величезне плато з лави, а після охолодження воно стягнуло подібно висохлої бруду. В результаті з’явилися тріщини, які й створили структури, схожі на колони. Місцева легенда, звичайно, голосують про інше, ніби ця долина була частиною шляху через Північний протоку і давала гігантам можливість зустрічатися, звідки і пішла назва цього місця. Дорога гігантів знаходиться в графстві Антрім на північно-східному узбережжі Північної Ірландії, будучи об’єктом всесвітньої спадщини і найпопулярнішою пам’яткою для туристів цієї країни.

Ковзаючі камені, Долина Смерті, Каліфорнія, США

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Здається, ніби ці камені живі, адже вони таємничим чином подорожують по поверхні висохлого озера Рейстрек-Плайя, розташованого в Національному парку Долина Смерті в США. Вони залишають слід на грунті без будь-якого втручання з боку людей або тварин, і достовірну причину цього феномена так і не знайшли. Камені рухаються кожні два-три роки, часом перевертаючись і, судячи по сліду, проходячи відстань в сотні метрів. Вважається, що їх підштовхує сильний і постійний вітер, провозячи по тонкому поверхневому шару насиченою глини, але ніхто не бачив їх в процесі руху своїми очима. Найкраще самостійно відправитися в сувору Долину Смерті, щоб випробувати свою відвагу і витривалість.

Кам’яний ліс, Китай

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

У китайському Кам’яному лісі Шилінь скласти колони з вапняку піднімаються на запаморочливу висоту. Багато з цих утворень навіть нагадують скам’янілі дерева, звідки і пішла назва місця. Освіти з’явилися внаслідок вищелчіванія вапняку. Вважається, що камінню більше 270 мільйонів років, і вони покривають площу близько 40 тисяч гектарів. Крім надземного кам’яного лісу є ще й підземні кам’янисті освіти в печері, що займають близько 300 гектарів.

Солончак Уюні, Болівія

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Найбільший солончак у світі площею цілих 10 500 квадратних кілометрів можна побачити в Південно-Західної Болівії, близько гірського хребта Анди. Він розташований на висоті 3600 метрів над рівнем моря і являє собою цільний шар солі, який доходить до 3 метрів в товщину, на солоному озері, що містить 50-70% світових запасів літію. Завдяки надзвичайній площині і однорідною білизні цього сюрреалістичного місця тут можна створювати цікаві фотографії з оптичними ілюзіями. Тоді як солончак майже повністю позбавлений дикого життя і рослинності, на його території є кілька островів, приютивших гігантські кактуси, андских лисиць і схожих на кроликів віскаша. Крім того, кожного листопада тут розмножуються три види південно-американських рожевих фламінго. На островах можна знайти тендітні структури, схожі на корали. На території солончака Уюні немає яких-небудь інших наземних орієнтирів, крім куп солі.

Долина ведьміних труб, Туреччина

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Кам’янисті освіти з влучною назвою «відьомський труби» знаходяться в Каппадокії, Туреччина, і насправді вони представляють собою м’які вулканічні відкладення, сформовані в результаті виверження вулканів від 3 до 9 мільйонів років тому. Утворені колони і подібні мінаретів освіти часто мають щось схоже на капелюшки, завдяки чому вони нагадують гриби або казкові вежі. Через м’якість каменю місцеві жителі багато століть вирубували в цьому вкрай незвичайному, схожому на чужу планету ландшафті будинки, церкви та інші конструкції.

Місячна долина, Аргентина

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Мабуть, самі дивні і величні структури з природного каменю можна знайти в аргентинській Місячної долині, що має офіційну назву Провінційний парк Провінціальний парк Ісчіґуаласто. Долина займає близько 62 тисяч гектарів, і вона зовні нагадує поверхню чужої планети, де ландшафт не змінювався ще з тих часів, як по ньому мільйони років тому бродили динозаври. Дістатися туди нелегко, а потрапити на територію парку можна тільки під наглядом провідника. Біля воріт кожен день вибудовується безліч автомобілів, на яких рейнджери з туристами відправляються в подорож по разючою пустельній місцевості, засіяної червоними каменями, ніби з Марса. У число найбільш примітних скелястих утворень входить долина з ідеально круглими каменями, висіченими вітром протягом тисячоліть, а також природний сфінкс і схожа на гриб вежа.

Брайс-Каньйон, Юта, США

Екстремальний екотуризм- 7 скелястих і соляних чудес світу

Одне з найбільш видовищних і красивих місць Америки – це Національний парк Брайс-Каньйон в штаті Юта, де можна побачити безліч величезних природних амфітеатрів з геологічних порід під назвою «еоловий стовп». Структури, сформовані в результаті ерозії, переливаються найяскравішими відтінками оранжевого, жовтого і червоного. Незважаючи на красу і масштаби (це місце займає майже 14,5 тисяч гектарів), Брайс-Каньйон не завоював таку популярність, як інші прилеглі національні парки, що здебільшого пов’язано з віддаленим розташуванням. В ході живописного маршруту є 13 оглядових пунктів, де можна помилуватися на величезні амфітеатри, а під час переходів туристичними стежками з цим пишнотою можна познайомитися впритул.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *