Сигарета за 15 хвилин міняє ДНК жінки

Смоли і нікотин, які вдихає курець, можуть стати причиною раку легенів. Цю інформацію знають багато курців і вже встигли «звикнути» до неї. Але! Дослідники з США з’ясували, що вони ще змінюють ДНК жінок, що палять. А це вже страшно!

Якщо коротко, то що містяться в тютюновому димі речовини, вступаючи в реакцію з організмом жінки, утворюють хімічні сполуки – метаболіти фенантрена. Ці метаболіти легко вступають в реакцію з дезоксирибонуклеїнової кислотою. Такі хімічні сполуки можуть привести до появи пухлин і викликати мутації ДНК жінки.

В експерименті взяло участь 12 жінок з невеликим стажем курця. Їх попросили курити сигарети з незначним вмістом фенантрена типу ЛАГ. Цей матеріал не вважається канцерогенною, але здатне вступати в реакції з ДНК людини.

Кожні 15-30 хвилин вчені брали проби вдихуваного курцями повітря і робили аналізи їх крові. Дослідників цікавила швидкість освіти і концентрація метаболітів фенантрена. Вони дійшли висновку, що максимальний вміст метаболітів фенантрена та продуктів його розпаду досягається через 15-30 хвилин після початку куріння сигарет. Аналіз крові показав, що у 10 з 12 учасниць експерименту відбулися незначні деформації ДНК.

Так курити чи не курити, ось в чому питання? І якщо написи на сигаретних пачках вже «не допомагають», то може це дослідження допоможе жінкам ще раз задуматися про шкоду куріння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *