Що відбувається після переїдання

Новорічне гастрономічне шаленість (простіше кажучи, обжерливість) – це може трапитися з кожною. Що ж, випий валер’янки і приготуйся наперед дізнатися, як відреагує твій організм на раптово звалилися на нього тисячі три кілокалорій.

В першу мить

Як тільки ти зажовують щось дуже смачне, прості вуглеводи з цього чогось починають розпадатися і всмоктуватися прямо в роті завдяки роботі травних ензимів, що містяться в слині. Смакові рецептори язика відразу строчать мозку жадібні твіти: «Ще, будь ласка, ЩЕ!».

Протягом 5 хвилин

Шлунок судорожно намагається розділяти надходить частування на частини для відправки в тонку кишку, яка постачає жири і білки з їжі в кров.

Протягом 15 хвилин

Шлунок і тонка кишка вже перевантажені і, закликавши на допомогу пептидний гормон YY, подають мозку відчайдушні сигнали з проханням зупинити це свавілля. Але якщо ти встигла проковтнути все, що було на тарілці, а потім ще й добавку, сіра речовина вже нічим не може допомогти.

Протягом години

Після (так-так, абсолютно необхідного) десерту інсулін підскакує до небес, щоб хоч спробувати знизити кількість цукру у твоїй крові (якщо кров там ще помітна).

Ти налягала не так на солодке, а на солоненьке? Значить, через 30 хвилин кровоносні судини трохи напружаться. Якщо постійно є багато солоної їжі, вони стають тугими і крихкими, підвищуючи тиск і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Через 60 хвилин

Хилить на сон? Ні, це не через запаморочливою індички, в якій дійсно міститься корисна амінокислота триптофан, яка допомагає заспокоїтися і заснути. Це твій перевантажений живіт каже всьому іншому тілу: «Стояти! Я повинен це переварити», – і бере на себе всю енергію.

А ще роздутий шлунок починає гнобити сусідні органи, викликаючи у тебе запаморочення, нудоту і навіть больові відчуття.

Протягом другої години

Печінка потрудилася не на життя, а на смерть, розкладаючи їжу на поживні речовини для всіх органів. Якщо ти регулярно займаєшся спортом (і особливо якщо провела чергове тренування перед тим, як сісти за стіл), поглинені калорії мають шанс перетворитися на запаси глікогену (палива для м’язів), щоб згоріти у звичайній життєдіяльності.

Але якщо з фітнесом ти не дружиш, а тепер взяла і перевищила звичну для тіла норму калорій удвічі-втричі, вся зайва енергія буде законсервована в жирових депозитах на стегнах, талії та сідницях. Це свято тепер завжди з тобою.

Через дві години

«Уф! ..» – Шлунок з полегшенням зітхає, звільнившись від залишків бенкету, а напружені кровоносні судини нарешті розслабляються і оговтуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *