Що буде, якщо регулярно відвідувати сауну

Хороша новина для любителів як слід попотіти в сауні. Фінські вчені говорять, що регулярне відвідування сауни продовжує життя. Дослідження, опубліковане у свіжому випуску JAMA, самого читаного медичного журналу в світі, є останнім у серії робіт з вивчення потенційних вигод для здоров’я від відпочинку в кімнаті з сухим розпеченим повітрям.

Кардіологи Інституту громадського здоров’я та клінічного харчування Університету Східної Фінляндії говорять, що регулярне відвідування сауни повинно стати звичкою кожного піклується про своє здоров’я людини. Маленька заковика, однак, полягає в тому, що досі ніхто не може пояснити, чому так відбувається. Для встановлення потенційного механізму, який пов’язує відвідування сауни зі здоров’ям, потрібні додаткові дослідження, відзначають вчені.

Висновки фінських дослідників підкріплені вивченням медичних даних 2315 фінів, за якими спостерігали з 1984 року. У дослідженні взяли участь чоловіки віком від 42 до 60 років із середнім віком 53 роки.

У чоловіків, які відвідували фінську сауну 2-3 рази на тиждень, ризик померти від ішемічної хвороби серця (порушення кровопостачання міокарда) або інших серцево-судинних захворювань зменшився на 23 відсотки порівняно з тими, хто парився в сауні не більше одного разу на тиждень. Очевидні переваги для здоров’я отримали чоловіки, що ходили в сауну від 4 до 7 разів на тиждень: у них ризик подібної смерті був нижче на 48 відсотків.

За словами дослідників, парові лазні і гідромасажні ванни не можуть похвалитися таким ефектом зважаючи унікальних особливостей фінських саун.

Баня: різновиди, сила, протипоказання.

У традиційній фінській сауні підтримується сухе повітря (вологість в межах 10-20 відсотків) і температура від 80 до 100 градусів Цельсія (рекомендована). Вологість повітря регулюється поливанням порцій води на гарячі камені. Для фінів відвідування сауни як мінімум раз на тиждень давно увійшло в звичку.

В середньому учасники дослідження відвідували сауну два рази на тиждень, де температура становила близько 79 градусів. Середній час, проведений в сауні – близько 14 хвилин.

Варто відзначити, що перегрітий повітря сауни провокує різні реакції організму. В таких умовах серцебиття може почастішати до 100-150 ударів на хвилину, як при виконанні фізичних вправ низькою або помірною інтенсивністю, а виділення поту збільшитися до 1 літра на годину. Висока температура повітря також збільшує приплив крові до шкіри і одночасно зменшує до внутрішніх органів.

Дослідники відзначили всього 1-2 відсотки раптових смертей в сауні. У всіх випадках головним фактором було вживання алкоголю.

Незважаючи на те, що дослідження стосувалося тільки чоловіків, кардіологи вважають, що на жінок сауна робить такий же ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *