Правило 30 секунд змінює життя

Скільки бестселерів і блогів присвячують швидкого зміни життя, ефективній роботі і кращим результатам? Можна буквально оподаткуватися такою літературою з усіх боків, прочитати сотні книг, але так нічого і не змінити. Якщо це про вас, спробуйте всього одне правило 30 секунд, адже все геніальне – просто.

Про це правило ніколи не напишуть книгу, хіба що дуже красномовний менеджер розстаралася заради створення чергового бестселера. Це правило не почерпнуто з сучасної мотивуючої літератури і взагалі народилося не в наше століття цифрових технологій, загального цинізму і розчарування.

Його висловив один літній пан, який народився ще в 19 столітті. Він передав правило своєму онукові, якому зараз вже йде п’ятий десяток. Ця людина – «сірий кардинал» бізнес-спільноти та дуже цікава особистість. Свого часу він допомагав розробляти концепцію багатьох відомих брендів, а зараз працює тільки тоді, коли відчуває, що може щось запропонувати.

Іноді він складає промови для генеральних директорів і політиків, а на дозвіллі пише романи, але виключно для себе – після написання, він знищує їх, і не хоче ні публікувати, ні рекламувати свої праці. Серед його друзів є найвпливовіші люди планети, але якщо ви наберете його ім’я в Гуглі, не впізнаєте майже нічого – тільки заблукаєте на віртуальних просторах.

І цей «сірий кардинал» при зустрічі з бізнес-леді і автором Робін Скотт, якось раз висловив короткий правило, яке може змінити життя кожної людини. А Робін, в свою чергу, донесла його до широкої громадськості.

Рада мудрого дідуся звучав так:

Відразу після кожної лекції, зустрічі або іншого важливого досвіду, витрать 30 секунд – не більше і не менше – на те, щоб записати найважливіші пункти. Якщо ти завжди будеш це робити, і навіть просто записувати, чи не переглядаючи більше ніколи, все буде в порядку.

Хлопчик пішов раді і все своє життя витрачав 30 секунд на запис важливих моментів. Пізніше він присвятив в цю таємницю своїх синів, які вже почали відмінну кар’єру. Просто спробуйте застосувати це правило протягом декількох місяців, і побачите, як зміниться ваше життя. А ось кілька переваг і особливостей цього способу:

1. Це не докладні записи

Не думайте, що вам вистачить 30 секунд, щоб записати все, що відбувалося, наприклад, на 2-х годинний зустрічі. Це правило сильно відрізняється від заміток, які ви робите, щоб не забути важливі пункти або докладно описати зустріч. Швидше, це схоже на інтерпретацію, позначення пріоритетів і рішень.

2. Це складна робота

Вирішувати, що найважливіше, дійсно важко. Дуже хочеться відмазатися від записів тим, що ви і так все запам’ятали. Як ви ухиляєтеся від тренувань у спортзалі, так і ваш мозок намагається ухилитися від цього «спринту на 30 секунд».

3. Деталі – пастка

Ми так часто «запам’ятовуємо все», що це відсіювання деталей перетворюється на справжнє мистецтво. Але обмеження за часом допомагає нам зробити це більш ефективно. Всього 30 секунд допомагають записати тільки найголовніше, без відволікання на деталі.

4. Треба діяти швидко

Якщо почекати пару годин після події, ви можете згадати факти, але упустити нюанси. А це загрожує помилками в питанні «що важливіше?»

Наприклад, після зустрічі ви можете забути тон голосу співрозмовника, або те, що більшість цінних ідей прийшло після одного простого пропозиції, загалом, дрібні, але значущі деталі.

5. Вчимося слухати і ставити правильні питання

Якщо ви привчите себе до правила 30-ти секунд, це підвищить вашу концентрацію в той час, як ви слухаєте когось, і допоможе відразу відзначати в його словах основну думку, без словесного мережива.

Це як навчитися чути один інструмент в цілому оркестрі, і визначати звук у повній какофонії. Ви будете слухати краще, задавати вірні питання і отримувати корисні відповіді.

6. Ви зможете допомогти іншим людям

Оскільки завдяки правилу ви навчитеся чути в розмові саму суть, стане зрозуміло, що потрібно іншим людям, і як можна вирішити їхні проблеми. А це, в свою чергу, допоможе налагодити контакти і краще поєднати ваші інтереси в майбутньому.

7. З часом стає легше

Перші кілька разів вам буде достатньо важко викласти всю суть в 30-секундному звіті, але чим довше ви практикуєте цю техніку, тим простіший, корисною і навіть кумедною, вона стає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *