Перешкоди розвитку

Одне з найсерйозніших перешкод розвитку при спробі подолати труднощі – це нездатність відмовитися від того, що не допомагає.

Ми тримаємося за роботу або кар’єру, яка нас не задовольняє;

Ми не намагаємося вирішити тривалий конфлікт;

Ми не любимо партнера з тією пристрастю, про яку мріяли;

Ми програємо невдалі події в минулому;

Ми не прагнемо впоратися з нудьгою і страхом, боїмося змінюватися.

Крім того, ми посилюємо свої проблеми, ділячись ними з кожним, кому не лінь нас слухати.

Навіть якщо минуле викликає біль, ми знову і знову повторюємо одну й ту ж помилку. Це свого роду душевна хвороба. Якщо ви весь час поступаєте так само, як і раніше, то і отримувати будете те, що отримували раніше.

Замість того, щоб змінитися, ми проявляємо пасивність, обіцяємо собі змінитися в майбутньому, але продовжуємо дотримуватися стратегій, які не дають бажаних результатів. Це обмежує нашу здатність зробити неможливе можливим і породжує стрес.

Наше небажання або нездатність змінитися корениться в переконанні, ніби щось ззовні заважає нам. Щоб захистити свою позицію, ми формуємо мислення жертви, яке переконує нас, що в цьому немає нашої провини. Якби вони – батьки, сім’я, начальник, друг або уряд – не стояли у нас на шляху, ми б досягли бажаного.

Це мислення жертви, що полягає у звинуваченні, критиці, виправданні, уникненні і спробах змінити зовнішні сили, надовго затримує нас у важких життєвих ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *