Патенти, які принесли своїм власникам мільйони доларів

Найрозумніші і найважливіші винаходи завжди отримують патент. Це документ на право власності ідеєю, приладом, продуктом чи процесом, а якщо хтось збереться використовувати винахід в своїх цілях, зобов’язаний заплатити власнику патенту ліцензійний платіж. Пропонуємо огляд патентів, які принесли своїм власникам мільйони доларів доходу.

9. Пі Дідді і Стінг, 2000 доларів в день

У 1997 році Пі Дідді переробив відому композицію групи “The police” “Every Breath You Take” і присвятив “I’ll be missing you” своєму загиблому другові, реперу Notorious BIG На жаль, Дідді не отримав права на використання запатентованої пісні і не заплатив автору пісні Стінгу ліцензійний платіж у розмірі 25% від прибутку. Стінг в результаті помилки Дідді, отримав за законом 100% прибуток від виходу в світ композиції останнього. На сьогоднішній день Стінг отримав прибуток у розмірі 20-40 мільйонів доларів за пісню “Every Breath You Take”, а за композицію лауреата премії «Греммі» Дідді він тепер отримує 2000 доларів в день.

8. Пол Браун, кришка, 13 мільйонів доларів

Пол Браун отримав патент за кришку, форма якої не дає рідким продуктам витікати з ємностей, якщо вони знаходяться в перевернутому стані. Після декількох місяців напруженої праці, 112 невдалих спроб і викинутих на вітер тисяч доларів, боргів по кредитах і боргів друзям і родичам, Пол, нарешті, винайшов те, що хотів. У 1991 році він отримав патент на винахід і розіслав його компаніям, які тісно пов’язані з продуктами харчування: Gerber, NASA, Heinz та інші. Завдяки цьому винаходу у любителів кетчупу більше не немає проблем зі скляними пляшками, які перевертаються. У 1995 році Пол продав свою компанію з правами за 13 мільйонів доларів, хоча й далі винахідник міг отримувати прибуток з кожної одиниці проданого продукту, де використовується кришка Брауна.

7. Лонні Джонсон і компанія Hasbro, водяний пістолет, 73 мільйони доларів

Лонні Джонсон, автор найпопулярнішої іграшки в світі 1991-1992 років, водяного пістолета, отримав прибуток 73 мільйони доларів від компанії Hasbro за 5 років невиплачених ліцензійних платежів, в результаті порушення в 2001 році домовленості виплачувати Лонні 3% з продажу іграшки за отримання прав на патент. Лонні, вчений NASA і власник 80 патентів, отримав за використання своїх патентів 360 мільйонів доларів. Сьогодні в світі водяних пістолетів, винахід 1989 року, продається на 1 мільярд доларів.

6. Компанія ViaSat проти SSL Broadband Satellite – 100 мільйонів доларів

Виробник супутникових антен SSL (Space Systems / Loral) був визнаний винним в незаконному використанні патенту компанії ViaSat і у виробництві антен. Компанія ViaSat отримала 283 мільйони доларів за рішенням федерального суду, але після апеляції сума була знижена до 100 мільйонів доларів. Компанія винуватець зобов’язана була заплатити 40 млн відразу ж, а інші 60 протягом 2,5 років.

5. Компанія Zimmer проти Stryker Pulsavac Plus, 228 мільйонів доларів

У 2013 році виробник медичного обладнання Zimmer був змушений виплатити компанії Stryker 228 мільйонів доларів штрафу за порушення прав використовувати запатентований винахід Pulsavac Plus пристосування для видалення відходів під час ортопедичних процедур. Суд, який визнав факт трьох порушень авторських прав, присудив виплатити постраждалій стороні 70 мільйонів доларів, пізніше сума була збільшена в три рази апеляційним судом.

4. Компанія Apple проти Samsung, 290 мільйонів доларів

Виробничі гіганти Apple і Samsung вже два роки ведуть судові справи проти один одного щодо порушення авторських прав, в яких компанія Apple вимагає виплатити їй 2 мільярди доларів штрафу. У 2013 році за рішенням суду вона вже отримала 290 мільйонів доларів. Серед претензій, висунутих компанії Samsung, було використання запатентованих технологій: “slide to lock”, збільшення тексту одним дотиком, виклик абонента з рядка «пошук» одним дотиком.

3. Spanx і Сара Блейклі, 1 мільярд доларів

Сара Блейклі відома тим, що в досить молодому віці стала мільярдером завдяки ідеї заснувати свою компанію Spanx, яка прийшла в голову Сарі, коли та одного разу знімала панчохи. Не звертаючи уваги на несхвалення з боку чоловіків бізнесменів, які не бачили потреби в ідеї Сари, взявши свої заощадження, 5000 доларів, вона знайшла і створила прототип. У той час Сара не змогла дозволити собі послуги юриста з отримання патенту, тому сама зайнялася читанням необхідної літератури, пошуком потрібної інформації, збором документів і отримала патент. Одного разу відома телеведуча Опра Уїнфрі, після прочитання листа Сари на передачу про історію свого становлення як бізнес леді, заявила, що включає Spanx в список товарів, якими вона часто користується і які вважає улюбленими. Сьогодні Сара заробляє 1 мільярд доларів, завдяки патентом на тягне білизну.

2. Компанія Nokia проти компанії Apple, 1 мільярд доларів

Компанія Nokia отримала більше 1 мільярда доларів від компанії Apple за порушення авторських прав в результаті дворічного судової справи. Крім одного мільярда доларів, компанія Nokia отримала вічне право на 13 доларів ліцензійних платежів з кожного проданого компанією Apple iPhone, яких компанія Apple продала з моменту їх запуску 100 мільйонів. Просто Nokia в 1999 році отримала патент на сенсорний екран, який використовує і компанія Apple у своїй продукції, і тепер остання довічно змушена платити частину грошей власнику патенту.

1. Тай Уорнер і Beanie Babies, 1 760 000 000 доларів

Дітище Тайя Уорнера, компанія Beanie Babies, допомогла творцеві побудувати імперію, яка перевершує гігантів індустрії іграшок, Hasbo і Mattel разом узятих. Під час відпустки в Італії Уорнер придумав ідею створення Beanie Babies. Для початку тай вдало застосував маркетинговий хід, який полягав у тому, щоб обмеженою кількістю продукції залучити покупця, створивши ажіотаж. З моменту відкриття компанія принесла господареві дохід у 700 мільйонів доларів. Зараз компанія володіє мережею готелів “Four Seasons” в Нью-Йорку, декількома курортами – і все це належить колишньому актору, який сьогодні володіє 1,76 мільярдом доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *