«Незручна» археологічна знахідка: відбиток людської ноги віком 290 мільйонів років

Чи можливо, що звичне для нас уявлення про стародавню історію повністю помилково? Що люди з’явилися на Землі набагато раніше, ніж вважає сучасна наука? Враховуючи цілий ряд археологічних відкриттів останнього часу, такий варіант виключати не можна.

Ми не раз писали про «незручних» для сучасної науки археологічних знахідках. Ось черговий приклад:

«Незручна» археологічна знахідка: відбиток людської ноги віком 290 мільйонів років

На перший погляд у цьому відбитку немає нічого незвичайного. Але це тільки на перший погляд. Всякий легко впізнає в цьому зображенні обриси людської стопи. Штука в тому, що стопа являє собою скам’янілий відтиск. І вік його, за оцінками фахівців, приблизно 290 мільйонів років.

Відкриття було зроблено в американському штаті Нью-Мексико в 1980 році. Камінь із загадковим відбитком знайшов палеонтолог Джеррі МакДональд, поруч зі скам’янілими рештками птахів і тварин. Стародавній людський відбиток вразив дослідника – ні він, ні інші його колеги згодом не змогли знайти пояснення тому, що ця знахідка зроблена в пластах, що відносяться до пермського періоду (останній геологічний період палеозойської ери, що почався 298 млн років тому, і що закінчився 252 млн років тому). Це задовго до того, як (згідно сучасним уявленням про історію нашої планети) люди і навіть птахи з динозаврами з’явилися на Землі.

«Незручна» археологічна знахідка: відбиток людської ноги віком 290 мільйонів років

На знімку вище – схожий відбиток ноги, вік якого теж становить не один мільйон років. Різниця в тому, що цей відбиток гігантських розмірів і виявлений він в Африці.

Авторитетні дослідники по різному оцінюють цю знахідку і, здається, не дуже-то намагаються її «розвінчати». І навіть не піддають сумніву справжність відбитка. Більшість з них коментує це таким чином: «Ну, це дійсно нагадує відбиток людської ноги. Но відбитком людської ноги не є».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *