Наслідки сушіння білизни в закритих приміщеннях

Названі наслідки сушіння білизни в закритому приміщенні. Сушка білизни в закритому приміщенні може викликати серйозні проблеми у людей з низьким імунітетом і астмою, попереджають лікарі.

Одяг, яка сушиться на радіаторах в квартирі, може підвищити рівень вологості в будинку до 30 відсотків, створюючи ідеальні умови для гніздування спор цвілі.
Експерти особливо стурбовані спорами Aspergillus fumigatus, які можуть викликати легеневі інфекції.

Ініціатором попередження про прання, яка сушиться в будинку, стали вчені, які працюють під керівництвом професора Деннінга, з національного центру аспергільоз в Манчестері. Приводом послужило зростання числа хворих, які захворіли, вдихнувши в легені спори грибів Aspergillus fumigates.

«Одна завантаження вологої білизни містить майже два літри води, яка випаровується в кімнаті. Більшість з нас або володіє стійким імунітетом до грибка, який росте в умовах підвищеної вологості, або достатньо здоровою імунною системою для боротьби з інфекцією. Але у хворих на бронхіальну астму, грибок може викликати напади кашлю, а у людей зі слабкою або пошкодженої імунною системою (таких як онкологічні хворі, що проходять курс хіміотерапії або хворі СНІД-ом і люди, які страждають імунним захворюванням), грибок Aspergillus fumigates може викликати легеневий аспергільоз – стан, який призводить до непоправного і навіть фатальним пошкодження легенів і придаткових пазух носа».

«Моя порада полягає в тому, що прання слід сушити на вулиці, в сушильній машині або в добре провітрюваному приміщенні далеко від спальні і вітальні», – зазначає експерт.

Батько 3 дітей, 43-річний Крез Мадер в дитячі роки страждав астмою, пізніше, в 1997 році, він заразився туберкульозом, через що легкі опинилися в проблемному стані.
«Я тільки почав відновлюватися, коли мій лікар поставив мені діагноз хронічний легеневий аспергільоз і прописав мені спеціальні препарати для боротьби з грибковою інфекцією. Проте, через деякий час я помітив, що у мене з’являються напади кашлю і нічна пітливість тоді, коли я сушу мокру білизну на теплому радіаторі в спальні. У клініці погодилися, що причина моєї хвороби може бути саме в цьому. Ось уже 12 місяців як я сушу білизну тільки на вулиці, і за цей час я відчув поліпшення в самопочутті», – розповів він.

Аспергільоз це захворювання, що викликається грибкової цвіллю під назвою Aspergillus. При цьому вражається не тільки дихальна система (дихальне горло, додаткові пазухи носа і легені), але і будь-яка частина тіла.

В залежності від ряду факторів, симптоми аспергиллеза можуть виражатися в виді не сильних нападів кашлю або у вигляді сильних, аж до виділення кров’яної мокроти.
Попереднє дослідження, проведене за ініціативою архітектурної школи Макінтоша в Глазго, показало, що повітря в сучасних будинках дуже вологий і 1/3 цієї вологи пов’язана з сушкою білизни.

Вчені закликали забудовників будувати спеціальні зони сушіння в нових будинках для вирішення проблем зі здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *