Найкорисніші отрути

Отрути, як рослинного, так і тваринного походження, можуть приносити не тільки шкоду, але і користь. Одні отрути відомі з давніх часів, а інші все ще вивчаються в лабораторіях. Отрути рослинного походження – це ті отрути, які накопичуються безпосередньо в рослинах. Варто відзначити, що вони можуть накопичуватися як у всьому рослині, так і в окремих його частинах. Такі отрути протягом довгого часу використовуються людством в медичних цілях.

Наперстянка

Найкорисніші отрути

Отрута наперстянки. У даному рослині містяться смертельні, стероїдні глікозиди. У наперстянці отрута міститься і в корінні, і в листі і в насінні. Широко використовується у фармацевтиці. На основі отрути з цієї рослини виготовляють препарат дігіталін. Він сприяє посиленню серцевої скоротливості.

Болиголова

Найкорисніші отрути

Отрута болиголова. Ця отрута один з найвідоміших у світі. З цієї рослини виділяють токсичний алкалоїд, який називається Конін. Структура даного алкалоїду схожа з нікотином. Для будь-якого живого організму даний нейротоксин дуже небезпечний, адже він з легкістю здатний порушити роботу центральної нервової системи. У медицині його використовують для виготовлення антіспазматіков і заспокійливого.

Аконіт

Найкорисніші отрути

Яд аконіту. З середини минулого століття отрута цієї рослини мав широке використання в медицині. На сьогоднішній день з нього виготовляють лікарські препарати від таких захворювань, як ларингіт, простудні захворювання, астма, запалення легенів, ангіна.

Гриби ріжки

Найкорисніші отрути

Отрута грибів ріжки. При попаданні в організм отрута даної рослини викликає отруєння, яке називається ерготизм. Таке отруєння викликає не тільки конвульсії і втрату свідомості, може навіть призвести до летального результату. Проте вчені навчилися застосовувати його в медицині. На основі цієї отрути виготовляють ліки, здатні лікувати мігрень і головний біль.

Беладона

Найкорисніші отрути

Отрута беладони. Такі рослини, як мандрагора, беладона, дурман і деякі інші, відносяться до сімейства пасльонових. Всі вони є отруйними. З отрути цих рослин отримують атропін, відомий в медицині. За допомогою даної речовини медики успішно борються з уповільненим серцевим ритмом і асистолией. Атропін здатний лікувати і інші недуги. Приміром, його призначають для боротьби із зайвою потовиділенням.

Отрути тваринного походження:

Такі отрути використовують тварини з метою вбити або паралізувати ворога або жертву. Виробляють дані отрути такі тварини, як змії, комахи, риби, молюски, деякі види ящірок, павукоподібні і жаби. Отрути тваринного походження широко використовуються в медицині. З їх допомогою виготовляється безліч лікарських препаратів.

Чилійський рожевий птицеед

Найкорисніші отрути

Отрута чилійського рожевого птицееда. Цей павук дуже небезпечний, оскільки має отрута сильної дії. Біофізики успішно вивели з отрути чилійського рожевого птицееда протеїни, які запобігають смерть від серцевого нападу, а також зменшують ризик фібриляції.

Жовтий скорпіон

Найкорисніші отрути

Отрута жовтого скорпіона. Даний отрута використовується в боротьбі з онкологічними захворюваннями. Група вчених з Кембриджу виділила з отрути ізраїльського скорпіона протеїн, який згодом використовували для створення отрути штучного походження. Протеїн з отрути скорпіона, коли виявляє ракові клітини, вступає з ними у зв’язок і з’єднує з радіоактивним йодом. Це сприяє руйнуванню ракових клітин.

Конусна равлик

Найкорисніші отрути

Отрута конусної равлики. Ці морські мешканці – хижаки, які, виділяючи свою отруту, обездвиживают жертву. При укусі конусні равлики випорскують нейротоксини. Варто відзначити, що навіть простий дотик до них вельми болісне. За допомогою їх отрути виготовляють знеболюючі засоби. Ще даний отрута здатна замінити морфій.

Які глисти можуть приносити користь?

Мокассіновий щитомордник

Найкорисніші отрути

Отрута мокассінового щитомордника. Найціннішим сировиною для фармацевтичної промисловості є зміїна отрута. В отруті даної змії міститься протеїн, який називається Contortrostatin. Протеїн вельми успішно бореться з раковими клітинами. Акцентуємо увагу на тому, що Contortrostatin офіційно не прийнятий в онкології, однак, активне вивчення його в лабораторіях триває.

З давніх пір відомо про те, що зміїна отрута приносить величезну користь людині. Адже не дарма емблема зі змією – символ медицини. Зміїна отрута додають у мазі для лікування радикуліту і суглобів. Нерідко даний отрута використовують і в косметології. Здатний лікувати не тільки бронхіальну астму, але і серцево-судинні захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *