Глисти можуть приносити користь?

Глисти можуть приносити користь. Багатовікові пошуки джерела молодості дали неймовірний результат. Тепер вчені вважають, що хранителем таємниці, століттями над якою билися кращі уми людства, є крихітний черв’як.

Дослідники виявили, що нематода C. elegans, родичами якої є аскариди і гострики, може самостійно переводити себе в “режим голоду” – стан, в якому вона не старіє. За їх словами, нове дослідження феномена може в один прекрасний день привести до створення антивікового препарату для людини.

“Цілком можливо, що дієти з низьким рівнем поживних речовин зможуть забезпечити той же ефект і у людини, зануривши клітини в стані спокою”, – сказав Девід Р. Шервуд, ад’юнкт-професор біології в Університеті Дьюка, який керував дослідженням.

“Хитрість полягає в тому, щоб знайти спосіб фармакологічно маніпулювати цим процесом, щоб домогтися омолоджуючого ефекту без жорстко обмежених дієт”, – додає він.

Дослідники виявили, що прийом їжі у піддослідного нематоди тягне стан затриманого розвитку: у той час як організм продовжує звиватися у пошуках їжі, її клітини і органи знаходяться в нестаріючому, спокійному стані. Коли їжа знову стає рясний, черв’як розвивається, проте завдяки своїй здатності може жити вдвічі довше, ніж зазвичай.

Як з’ясувалося в результаті дослідження, C. elegans може проводити в стані “спокою” близько двох тижнів, а потім продовжувати нормально розвиватися, як тільки надходження поживних речовин поновлюється. Оскільки старіння в цей час не відбувається, черв’як, нормальна тривалість життя якого становить два тижні, проживає вдвічі довше.

“Це дослідження має значення не тільки для проблеми старіння, а й для робіт по боротьбі з раком, сказав Шервуд. – Одна з найбільших таємниць раку – як ракові клітини метастазують, а потім не діють протягом багатьох років, перш ніж прокинутися”.

Як припускає вчений, ракові клітини схожі на вивчених ним і його командою черв’яків, проте ця теорія потребує підтвердження. Найближчим часом дослідники мають намір провести ряд генетичних досліджень, щоб знайти інший спосіб змусити C. elegans гальмувати свій розвиток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *