Найбільша в світі сонячна піч

Solar Furnace

Проїжджаючи по високогірній дорозі у Франції, можна помітити величезне спорудження. Своїм блиском воно приваблює випадкових мандрівників. Це найбільша у світі сонячна піч. Вона знаходиться недалеко від містечка Фон – Ромі – Одейо (Font – Romeu – Odeillo – Via).

Найбільша в світі сонячна піч
Сонячна піч у Одейо

Місце на південному заході Франції обрано не випадково. Сонце світить тут більше трьохсот днів у році, на один квадратний метр потужність сонячного потоку складає 800 ват.

Найбільша в світі сонячна піч

Сонячна піч. Вид знизу

Сонячна піч (Solar furnace) складається з 10000 увігнутих дзеркал, які відображають і фокусують сонячні промені на площу діагоналлю всього 40 сантиметрів. Діаметр дзеркального споруди становить 54 метри. Масив дзеркал діє як параболічний відбивач, концентруючи світло у фокусі. Температура у фокусі така, ніби в це місце спрямовані одночасно 22000 сонць. Вона може досягати 3500 ° C (все залежить від положення дзеркал ). Сонячна піч використовується в промислових цілях. З її допомогою генерують електрику, плавлять сталь, створюють водневе паливо і наноматеріали.

Які люди міняють світ?

Найбільша в світі сонячна піч

Оглядова панорама

Сонячна піч була введена в дію ще в 70 -х роках минулого сторіччя. Вона довгий час була єдиною у своєму роді.

Найбільша в світі сонячна піч

Генератор енергії сонця

Туристи можуть безперешкодно відвідувати це блискуче дзеркальне споруду. Щорічно близько 80 тисяч осіб приїжджають подивитися на цей наочний приклад фізики в дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *