Надійні способи зруйнувати самооцінку

Самооцінка особистості виникає з вищого «Я». Коли людина добре розуміє самого себе, то йому легше розібратися в оточуючих його людях. Чим більше ви усвідомлюєте свій внутрішній світ, тим краще ви розумієте себе і тих, хто поруч з вами.

У кожної людини є свої слабкі сторони. Деякі дуже бояться і не хочуть, щоб хтось помітив в них який-небудь недолік, і навіть готові брехати і маніпулювати оточуючими, аби приховати свою справжню натуру. Вони готові звалити на інших відповідальність за свої власні вчинки.

Ваша самооцінка настільки крихка і спочиває на настільки ненадійною основі, що ви боїтеся самої незначною помилки?

Чи важко вам сказати собі: «Так, значить, я помилився. Прошу пробачення»? Я сподіваюся, що ні.

В той момент коли ми намагаємося заховати від оточуючих свої недоліки, ми одночасно позбавляємо себе можливості проявити наші приховані, дані нам природою переваги.

Надійні способи зруйнувати самооцінку особистості:

1. Не вірте в себе і в те, що ви робите

2. Скаржтеся, критикуйте, звинувачуйте, принижуйте інших, шукайте у всьому вади. Сійте всюди розбрат, зіштовхуйте людей один з одним. Порівнюйте і оцінюйте себе вище інших. Принижуйте інших, щоб піднесеться над ними.

3. Чи не розвивайте в собі гнучкість, кидайте розпочату справу і задовольняйтеся малим.

4. Спілкуйтеся зі слабкими людьми. Працюйте з тими, хто рухається до невизначеної мети. Нехай вони приймають рішення за вас.

5. Будьте всезнайкою.

6. Будьте споживачем.

7. Збагатите свою промову словами: «Неможливо, втомився, проблеми, нереально, яке мені до цього діло». Не лінуйтеся хмуритися і не перевантажуйте себе вправами для саморозвитку.

8. Розмовляйте з людьми про неприємності. Говоріть побільше, чекайте, коли все вийде само собою … (оскільки тоді воно не вийде ніколи).

9. Знайдіть собі роботу без перспектив на просування. Ідіть рівно в п’ять, ні на хвилину пізніше. Робіть тільки те, що вигідно особисто вам, і обмеженість вашої життєвої перспективи буде тільки яскравіше підкреслена цими безинтересной короткостроковими вигодами. Тоді ви напевно не зумієте побачити довгострокові вигоди, які могли б змінити ваше майбутнє.

10. Навмисно розкидайтеся в своїх справах, не зупиняйтеся на чомусь одному.

11. Компенсуйте недолік поваги до себе, ставши трудоголіком. Тоді у вас не залишиться час на те, щоб переживати.

12. Продовжуйте використовувати те, що вам не допомагає, і тіштеся тим, що все могло б бути ще гірше.

13. Наскільки має право на існування така самооцінка особистості?

І чи готові Ви на таке руйнування? Як ви думаєте?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *