На шляху до щасливого шлюбу: що необхідно знати про церковні обряди?

Прийнявши рішення укласти шлюб, людина може зацікавитися як закріпити своє рішення навіки перед лицем Бога і близьких людей. Адже не дарма кажуть, що під час церемонії вінчання на людину сходить благословення і умиротворення. Для цього необхідна не тільки духовна готовність, але й деякі особливі предмети. Наприклад, вінчальні ікони Спасителя і Божої Матері – символи вічного кохання і процвітання. Але для чого ж вони потрібні?

Якою повинна бути ікона?

У деяких сім’ях ікони передаються з покоління в покоління, десятиліттями намаливаясь батьками, а потім і дітьми, які вирішили пов’язати себе узами шлюбу. Але, на жаль, ця традиція недостатньо розвинена в нашій країні. Віра і релігія – це дуже індивідуальний і навіть інтимне питання для кожного. Якщо ви вирішили замовити ікону для вінчання, то можете вільно покладатися на свій смак, дотримуючись, звичайно, певних церковних канонів.

На шляху до щасливого шлюбу: що необхідно знати про церковні обряди?

Якщо ви вирішили придбати оплечный варіант ікони (де Божа Матір зображена по плечі), то постарайтеся підібрати зображення Спасителя в такому ж стилі. В більшості майстерень вам делікатно вкажуть на неправильні моменти і підберуть ідеальний варіант, який буде поєднуватися з іншими атрибутами церемонії.

Від чого захищає Божа Матір?

Образ матері несе важливу інформацію як для нареченого, так і для нареченої. Майбутня дружина повинна завжди пам’ятати про покори, любові до дітей і своїм батькам. Чоловік – голова, а жінка – шия завжди. Деякі ікони мають особливу силу і покликані захищати майбутню сім’ю від різних негараздів. Так, образ Федорівської Богоматері дає особливе заступництво народженим дітям і захищає їх на всьому життєвому шляху. Казанська Божа Матір символізує Україну і весь народ – прекрасний варіант для урочистого вінчання.

Здійснивши обряд, не поспішайте повертати ікони в сімейний іконостас. Попросіть служителя церкви благословити кожен образ окремо. Адже це не тільки художній твір, але і потужний захист.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *