Мистецтво накопичення енергії

Сонячне сплетінняце свого роду мозок живота, а Аджна-сплетіння, яке знаходиться між бровами, утворює духовний центр і являє собою, так би мовити, внутрішній очей інтуїції, який насправді є духовним оком, за допомогою якого ви зможете, передбачаючи, дивитися в світі думок і ощущеній. Можна чи енергетізіровать обидва ці центру, наповнити їх позитивної силою? Звернемося спочатку до Аджна-центру. Все індійські мудреці згодні щодо тих благ, які приносить із собою пробудження Аджни.

Мистецтво накопичення енергії

Цитуємо: Це – велике світло, який зберігається в таємниці в усіх священних писаннях; за допомогою занурення в нього йог отримує незвичайні духовні сили. Йог, який постійно занурений у споглядання Аджна-лотоса (центру), звільняється від могутніх уз бажань і радіє у свідомості щастя.

Значення занурення в цей лотос не можна повністю описати словами. Але ця рекомендація придатна для йогів, які протягом дня годинами можуть віддаватися таким вправам; ми ж, європейці, як люди дуже зайняті і квапляться не можемо, звичайно, витрачати велику кількість часу, щоб прийти до бажаного успіху.

Точно так же на наш спосіб життя впливають клімат, харчування, традиції та оточення, настільки різняться від індійських. Тому ми потребуємо інших методах. Є прекрасна можливість за допомогою відповідних вправ в зосередженні прийти до вражаючих результатів, якщо робити ці вправи в гомеопатичних дозах, причому результат тим краще, ніж умереннее їх застосування.

Практика для Аджня-сплетених

Сядьте зручніше (не притулившись до спинки) на стілець, краще на табуретку. Спина повинна бути якомога більш прямий і у вертикальному положенні. Тепер, закривши очі, вдихніть якомога більш безшумно і повільно через ніс і дайте диханню так наповнити вашу грудну клітку, щоб вона піднялася. Під час вдиху говорите собі: «Я вдихаю силу і спокій». Затримайте дихання приблизно на п’ять секунд і уявіть собі, як середня точка між бровами пронизується світлом.

Все залежить від того, наскільки яскраво уявити собі красиве, тепле, золотисто-жовте світіння в Аджне. Якщо вам дійсно вдасться хоча б протягом двох-трьох секунд створити в Аджня щось ніби відчуття світла, то ці дві-три секунди дадуть вам на багато годинник протягом дня виключне спокій і впевненість у всіх ваших, діях. Похмурі сумніву, пристрасні і руйнують відчуття і хвилі думок будуть погашені протягом усього дня. Аджнасплетіння, у відомому сенсі слова, походить на магніт, який згладжує, «заспокоює» магнітофонний запис, а при належному впливі може стерти її взагалі. Особливо сильно Аджна діє на свідомість.

Тут допоможе наступне порівняння. Завдяки звичці постійно повторювати і відновлювати ті чи інші переходи думок і чуттєві уявлення наша підсвідомість, піддавшись цьому враженню, «наговорювати» аналогічно тому, як «наговорюють» магнітофонну стрічку, виробляючи на ній запис.

Уже згадувалося, що Аджнацентр походить на магніт, і як магніт може стерти запис на стрічці, так і Аджна може погасити у свідомості негативні картини, «дратівливі місця». Для сліпучої світлової енергії, яка може бути пробуджена в Аджначакри, такі ниці афекти, як почуття страху, нав’язливі уявлення і т. п. стають тільки невиразною грою тіней, бледнеющих перед силою Аджнасплетенія. Прі цій вправі важливо не напружуватися тілесно , але проводити його в розумі, в представленіі.Когда ви будете супроводжувати наведене вище твердження «Я вдихаю силу і спокій» уявленням про світловому відчутті в аджня, ви безсумнівно відчуєте зміну в своїй свідомості, і після тридцяти-сорока днів занять (вправа рекомендується робити двічі на день, але кожного разу не більше трьох хвилин) відчуєте глибоке душевне заспокоєння, яке проявиться в зростаючій нервової силі.

Після трьох місяців вправ з Aджнацентром зверніться до сонячного сплетенію.Как ви знаєте, кожне розчарування, кожна неприємність діють на шлунок. В таких ситуаціях ви відчуваєте в області шлунка тупе тиск, який помічається, наприклад, при гастрітние запаленні або інших порушених станах.

Дуже чутливі люди можуть навіть відчути, що їм як би тиснуть кулаком на шлункову впадіну. Все хвилі почуттів і відчуттів проходять через сонячне сплетіння, і найменший душевний роздратування передусім критика і причіпки, діє на нього негайно. Це вплив завжди шкідливо, так як в цьому випадку сонячне сплетіння (маніпура-чакра) не може направляти достатній потік сили в вегетативну нервову систему. Тому принаймні протягом трьох місяців необхідно щодня робити цю вправу від трьох до п’яти хвилин.

Практика для сонячне сплетіння

Цю вправу можна робити не тільки розслабляючись лежачи, але і на вулиці під час ранкової прогулянки, під час занять, просто на ходу або сидячи вдома у зручному кріслі. Вдихайте дуже повільно через ніс і подумки вимовляєте: «Я вдихаю разом з праной силу, здоров’я і щастя вниз, до сонячного сплетіння». Після цих слів повільно видихніть і постарайтеся відчути, що тепер дійсно ваше сонячне сплетіння наповнилося силою, здоров’ям і радістю. При виконанні цієї вправи важливо робити його швидше подумки, ніж фізичним образом. Вправа слід повторювати кілька разів на день, а взагалі для нього обмежень не існує. Можна повторювати його як завгодно часто, поки воно не вкорениться глибоко у вашій підсвідомості.

Ви запитаєте: з чого буде видно, що моя підсвідомість дійсно реагує на цю вправу? Ви помітите це, коли у ваші думки увійде все більш зростаюча окриленість, яка виражатиметься в підвищеному фізичному і психічному тонусі. З часом ви прийдете до того, що мимоволі будете вищеописаним чином звертатися до сонячного сплетіння в так звані «порожні моменти», «провали», під час яких ви відчуваєте себе втомленим і невеселим, або ж ваш мозок відмовляється работать. Якщо, наприклад, після неприємної розмови з начальником ви відчуваєте себе в напруженому стані, або ж ваші нерви перезбуджена з якої-небудь іншої причини, то відстороните всі думки і картини, що викликали вашу печаль, і займіться наступним вправою:

Практика для душевного заспокоєння

В можливо більш невимушеній позі лежачи, сидячи або стоячи, це байдуже, розслабте тіло, потім по можливості напружте груди і глибоко вдихніть через ніс, але так, щоб в русі знаходився тільки живіт. Утримуйте в цьому положенні грудну клітку по можливості неподвіжно. Теперь складіть обидві руки разом і покладіть їх на сонячне сплетіння, вище шлунка. Помістіть розслаблений мову у нижніх зубів, затримайте повітря на п’ять секунд і потім виштовхуйте його через щільно, як для свисту, складені губи, маленькими порціями через кожні три-п’ять секунд, так, щоб після кожного різкого видиху повітря задержівался. Коли повітря повністю вийде з легенів, знову зробіть глибокий вдих і, зробивши затримку на п’ять секунд, знову видихайте повітря маленькими порціями. Повторіть вправу від трьох до п’яти разів.

Ця вправа є відмінним засобом від безсоння, нервового перенапруження, тривоги та інших душевних недуг. На закінчення глави ми хочемо дати вам ще три вправи, які нададуть вкрай благотворний вплив на всю вашу нервову систему.

Практика для зміцнення нервів

Станьте прямо, витягніть руки вперед, потім, вдихаючи повітря, повільно згинайте руки, наближаючи кисті до плечей. При русі рук стискайте кулаки і одночасно напружуйте м’язи так, щоб, коли стислі кулаки досягнуть плечей, ви відчули тремтіння. Це рух повинен завершитися по закінченні вдиху. Потім витягніть руки зі стиснутими кулаками різко вперед і швидко поверніть їх до плечей. Повторіть цей рух три-чотири рази, що не видихаючи. Потім опустіть руки, розслабивши їх, і повільно видихніть.

Ефективність цієї вправи залежить від того, наскільки швидко згинати і розгинати руки. Важливо, щоб ці рухи не були судорожними. Особливо затримка дихання повинна завжди відбуватися ненасильно, тобто не слід затримувати дихання так, щоб кров приливає до голови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *