Кожен третій працівник бреше про вихідні

Після вихідних людям вкрай важко змусити себе встати з ліжка раніше, щоб уникнути години пік і дістатися до роботи вчасно, показало нове проведене опитування.

І ось, коли ранок понеділка перестає здаватися жахливим, колега неодмінно ставить запитання: “Як пройшли вихідні?”

Як виявилося, на це просте запитання бреше кожен третій працівник. Йдучи на це люди прагнуть продемонструвати, що їх життя більш цікава, ніж є насправді.

У дослідженні, проведеному на замовлення британської компанії Travelodge, були опитані 3000 дорослих по всій Великобританії. Дослідників цікавило, що вони відповідали колегам, коли їх питали про минулих вихідних.

Як виявилося, коли звучить дане питання, третина відчувають дискомфорт і певний тиск з боку який задав його колеги-веселуна і воліють збрехати. Найпоширенішою брехнею є розповідь про веселе суботньому вечорі, проведеному з друзями в барі.

Серед інших популярних вигадок – вечеря в кращому ресторані, романтичні вихідні на одному з курортів країни або проходження навчального курсу. При цьому 54% респондентів зізналися, що насправді вони так втомлюються за трудовий тиждень, що більшу частину часу у вихідні дні проводять у ліжку або на дивані.

Неявне змагання між колегами здається замкнутим колом, оскільки майже три чверті дорослих вважають, що від своїх вихідних вони отримують менше задоволення, ніж інші.

“Психологічний стан, що змушує брехати про минулих вихідних, в даний час набуло широкого поширення. Тенденція зумовлена ​​бажанням людей відчувати себе як альфа-самцем або самкою з високим статусом, – каже психолог Корінн Світ. – Люди не хочуть визнати, що більшу частину свого часу у вихідні дні вони витрачають на домашні справи, наведення порядку в документах та іншої нескінченної рутині”.

У зв’язку з цим більшість офісних співробітників гризе жахливе відчуття, що їхні колеги проводять час краще, відвідуючи вечірки або вирушаючи в подорожі.

Щоб не довелося брехати колегам про минулих вихідних психолог рекомендує заздалегідь накидати план на вихідні. По можливості пересунути рутинні справи на будні дні, звільнивши суботу і в неділю. Крім того, відзначає експерт, не варто залежуватися в ліжку. Встаючи в той же час, що і в будній день, можна отримати набагато більше часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *