Корисні звички, які допоможуть вам вивчити іноземну мову

Багатьом школярам знайома ситуація, коли вони звертаються до батьків з проханням допомогти з англійською та чують у відповідь: «Та я не пам’ятаю вже, в школі вчив».

Так як же, «вчив» чи «не пам’ятаю»? Справа в тому, що хоч в методики викладання і вносяться зміни, суть залишається одна і та ж. Дитина вивчає стільки, скільки йому вистачить для виконання наступного завдання. І коли проходить час, в голові розсіюється рідкий туман іноземних слів, правил вживання артиклів, неправильних дієслів і часів.

Інша справа, якщо людина точно знає, що англійська знадобиться йому в майбутньому, і наполегливо пробивається крізь незрозумілі нетрі. Тут є шанс, що багато чого зачепиться і залишиться висіти на гілках нашого мозку. Чи є спосіб, який полегшить навчання англійській, і зробить наші знання більш живими, застосовуваними на практиці? Адже іншою проблемою часто є те, що людина, яка цілком пристойно знає мову, не може видавити з себе ні слова, зіткнувшись з його носієм.

Найпростіший і ефективний метод – відправитися в потрібну мовне середовище. Навіть приїхавши з нульовим багажем знань, через місяць ви навчитеся розуміти третина з того, що вам говорять. Пройде ще 2-3 місяці, і ви зможете виразно висловлювати свою думку, а через рік навіть описувати її на папері. В таких умовах, мова – це ваша справжнє життя, ви не можете відключити його, або закрити підручник. Він скрізь, і він потрібен для всього. Ясна річ, не кожен може собі дозволити такий курс вивчення мови, але є кілька прийомів, придатних для використання вдома.

Коли під рукою інтернет, ви необмежені в можливостях. Хочете подивитися американський фільм або серіал? Відмінно, скачайте його без перекладу, але з субтитрами. Чим частіше ви будете це робити, тим швидше навчитеся розуміти, і через якийсь час субтитри вам вже не знадобляться.

Є багато сайтів, де можна знайти знайомих, носіїв потрібного вам мови. Спілкуйтеся з ними. Результат буде не відразу, але він неодмінно буде.

Якщо ви ведете блог, чому б не вести його англійською. По початку, користуйтеся словниками, підказками. З часом навчитеся справлятися самі. Є такий сервіс Lang-8, де ваші замітки перевірять і виправлять носії мови.

Оточіть себе англійським. Почніть з меню комп’ютера і телефону. У вашій голові збільшиться кількість нових іноземних слів.

Якщо любите відеоігри, вибирайте знову ж, на тій мові, яка хочете вивчити. Багато хто з них припускають спілкування між гравцями, що, безсумнівно, піде на користь, і не буде виглядати так, ніби вас змушують вчити мову, як у школі.

Встановіть на мобільний додаток, пов’язане з виконанням вправ англійською. Так, під час поїздки в транспорті або очікування черги, можна вивчити кілька нових слів.

Читайте новини англійською. Це розширить лексичний, та й загальний кругозір.

Якщо деякі навички у вас вже є, беріть в руки книгу іноземною мовою. Бажано з закрученим і цікавим сюжетом, щоб цікавість узяла гору над природну лінь. Ви ж захочете дізнатися, чим все закінчилося? Доведеться дочитувати, а вашому англійської, або іншої мови, який ви хочете вивчити, це принесе величезну користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *