Казки для дітей, у порівнянні з якими фільми жахів просто меркнуть

Давним-давно, коли наші прабабусі і прадідусі були зовсім маленькими, їм теж читали на ніч казки. І в кожній з них обов’язково містився який-небудь “добрим молодцям урок”, який повинен був навчити дітей всіляким чеснотам. Однак при цьому вибиралися такі моторошні сюжети, у порівнянні з якими сучасні фільми жахів просто меркнуть – дивно, як після таких казочок діти взагалі могли заснути. Судіть самі:

1. “Історія про маленького хлопчика, смоктати палець”

Збірка з десяти повчальних віршів “Штруввельпетер” (буквально перекладається як “розпатланий Петро”) склав в 1845 році психіатр Генріх Гофман в якості різдвяного подарунка для свого трирічного синочка.

У ньому зібрані історії про самі різні дитячі проступки і самі садистські покарання, які тільки можна уявити. Хлопчик на ім’я Август, наприклад, не з’їв суп, зачах і помер. Генрієтта грала з сірниками і згоріла заживо. Але сама кошмарного історія сталася з бідолахою Конрадом, який мав звичку смоктати палець.

Мама Конрада, ідучи у справах, суворо заборонила синові смоктати в її відсутність палець. Дитина, зрозуміло, не послухався. І тоді прийшов кравець і отстрігіте хлопчикові великі пальці своїми гострими ножицями:

Крик-крак! Раптом відчинилися двері,

Кравець влетів, як лютий звір;

До Петруше підбіг, і – чик!

Йому відрізав пальці вмить.

Кричить Петруша: ай, ай, ай!

Іншим разом слухатися ти знай!

Загалом, іншого разу не представилося – хлопчик помер від втрати крові.

До речі кажучи, ця книжка користувалася шаленою популярністю. До 1876 вона витримала 100 видань. У російському варіанті називалася “Стьопка-Растёпка” і теж була нарозхват.

2. “Плакса”

Ще один шедевр доктора Гофмана, який увійшов до збірки “Бетсі-Нечупара” був опублікований в 1911 році. Мама чесно попереджає дочку-плаксу, щоб вона не вередувала, але та не бажає нічого слухати і продовжує заливатися сльозами. Плакала вона, плакала, та й виплакала всі очі – залишилися одні порожні очниці.

У тому ж збірці є ще страшилка про дівчинку Поллі, якій забороняли грати з хлопчиками. Вона послухалася і їй в хлоп’ячої колотнечі відірвали ногу. Або історія про горду Енн, яка задирала ніс все вище і вище, поки, нарешті, її шия не витягнула до того, що дівчинці доводилося возити власну голову на візку.

3. “Дівча-шибеник, яка перетворилася на хлопчика”

Ця історія з книжки “Маленька міс Наслідки”, опублікованій в 1880 році. Дочка одного графа дуже любила грати з хлопцями і, врешті-решт, сама стала хлопчиськом: спочатку з’явилися грубі манери, потім став ламатися голос, і, врешті-решт, відбулася остаточна трансформація. Батьки не змогли змиритися зі зміною статі і відправили своє дитя служити матросом на перший-ліпший корабель.

4. “Червона шапочка”

У пізніх версіях цієї казки, як усім нам відомо, мисливці розрізають вовку живіт і рятують бабусю і Червону Шапочку. Однак в оригіналі ніякого порятунку не було – обидві жертви були благополучно переварені шлунком хижака.

“Діти, а особливо милі і добре виховані юні леді, ні в якому разі не повинні говорити з незнайомцями. В іншому випадку вони ризикують дістатися вовку на обід, – писав Шарль Перро. – Вовки бувають самими різними. Буває, що на вигляд він здається чарівним, скромним, ввічливим, послужливим і попереджувальним, а сам тільки й чекає можливості напасти на вас і зжерти. На жаль, саме такий різновид вовків і представляє найбільшу небезпеку”.

5. “Макс і Моріц”

Сім історій про маленьких хуліганів придумав німецький письменник Вільгельм Буш в 1865 році. Спочатку ці діти тероризували жителів свого села. В однієї вдови, наприклад, були кури. Хлопчаки придумали згодувати їм хлібні кульки, в які закатали мотузку. Кури скльовували хліб, заковтнула мотузку, заплуталися в ній і в паніці все покалічилися. Вдові нічого не залишалося, як засмажити бідних птахів. І тоді Макс і Моріц підчепили курей вудкою, витягли і з’їли. Але, як кажуть, скільки мотузочці НЕ витися…

Одного разу хлопчики з хуліганських спонукань розпороли мішок з зерном, яке місцевий фермер віз на млин, але були спіймані на місці злочину. Фермер не став з ними сюсюкати, зашив в той же мішок і здав мельника. Перемелених Макса і Моріца згодували домашній птиці. Ніхто з ним не побивався.

6. “Ребекка, яка любила ляскати дверима, за що і поплатилася”

Цей віршик англо-французького письменника Хілері Беллока з’явився в 1907 році і в російській варіанті називається «Про дівчинку Анну, яка для забави плескала дверима і загинула». Ребекка / Аня була дівчинкою, в принципі, непоганий, але норовливої і як би зараз сказали, гіперактивної. Дуже їй подобалося носитися по будинку і плескати дверима. І ось одного разу…

“Трапилося, що над дверима прямо,

Був бюст Лінкольна Авраама.

Лише гримнула двері, і – бам! –

Впав на Ганну Авраам,

І Анна відразу ж померла:

Ось до чого доводить витівка! “

Повчальна історія, нічого не скажеш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *