Карта внутрішнього стану організму – діагностика по мові

Чи потрібно взагалі проводити чистку організму від якихось там токсинів, шлаків? Може це у когось іншого ці шлаки, а у мене все в порядку? Як дізнатися? А дуже просто! Показник чистоти нашого організмустан нашої мови. Мова пов’язаний з травною системою і всі неполадки і накопичення токсинів відразу видно на язиці.Аюрведічеському практику форми, колір мови, її покриття може багато про що розповісти. Для нього мова – карта внутрішнього стану організму. Давайте і ми розберемо – що ж можна визначити по нашій мові?

Мова здорової людини повинен бути ідеально рожевий. Ненормальна почервоніння, як і ненормальна блідість, кажуть про певні хворобах організму (наприклад – блідість буває при недокрів’ї). Бувають ще “забарвлення” мови – і блакитна і фіолетова, і з плямами певних кольорів. На це все є об’яснено. Ми не будемо забиратися під лікарські таємниці, а розглянемо – як нам самим визначати “Все, організм затоксікован, пора очиститися”.

Мова здорової людини (по Аюрведе – збалансованого) не повинен мати якогось нальоту. Наліт на язиці показує наявність в організмі Ами (токсинів) від неповністю перероблених продуктів. Кожна підвищена Доша (і отже, Ама, нею утворена) дає свій колір нальоту на нашій мові. При підвищеній Ваті наліт на язиці може бути коричневим (до чорного), при підвищеній Пітта наліт жовтий, при підвищеній Капха – білий зі слизом.

Але буває, що язик не повністю покритий нальотом, а тільки якась частина. Подумки поділіть свою мову на 3 частини – основна мова – це місце Вати (товстого кишечника), середня частина – місце Пітти, (тонкого кишечника) і і кінчик язика – місце Капхи (шлунка і легень). Уважний огляд дасть нам розуміння – яка Доша вийшла з балансу. При більш глибокому вивченні можна визначити який орган хворий і виробляє цю Аму. Існують цілі “Атласи мови”, де кожен міліметр мови пов’язаний з певним органом нашого тіла. Я навмисно не наводжу цих картинок, а то народ як починає сам “діагностувати” з мінімальними знаннями – біди не оберешся.

Так що цих знань цілком достатньо, щоб зрозуміти, що токсини знову накопичилися і треба очиститися. Очиститися треба до тих пір, поки весь наліт не зникне і мова не стане рожевим. Зазвичай на це йде 1-2 тижні, але буває і більше. Багато факторів впливає на наш стан, так що “середньої температури по лікарні” не виходить. Загалом, правило таке – як тільки на мові з’являється наліт будь-якого кольору – посилена чистка і помірна їжа або навіть голодування. А для щоденної чисти мови найкраще користуватися спеціальними скребками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *