Інтроверт та екстраверт: у чому різниця?

Усі думають, що інтроверти сором’язливі і завжди хочуть побути одні, а екстраверти – навпаки.

Приклад бесіди у п’ятницю ввечері:

– Рванемо в центр? Я чув, що там намічається вечірка. Буде весело!
– Я пас, мені треба написати ще 300 сторінок за ці вихідні.
– Ну, не будь занудою. Ми тільки на пару годин!
– Ну… я б краще…
– Ти що, соромишся?
– Я просто віддаю перевагу самоті. Там дуже багато суєти.

Типові риси інтроверта та екстраверта, чи не так?

Головна помилка двох цих типів особистостей: екстраверти думають, що інтроверти ніколи не залишають меж своєї кімнати, у той час як інтроверти вважають, що екстраверти взагалі не з’являються вдома. Це чистої води нерозуміння. Також зверніть увагу на статтю 10 помилок про інтроверти.

Ми всі гібриди.

Походження термінів «інтроверт» та «екстраверт» можна віднести до 1920-х років, коли швейцарський психолог Карл Юнг придумав ці слова для позначення протилежних типів особистості.

Насправді, інтроверсія та екстраверсія не є взаємовиключними поняттями. Точніше, вони просто перебувають у двох протилежних кінцях спектра. Ми самі іноді метаємося між двома крайнощами, але з однією лише відмінністю: хтось більше схильний до інтроверсії, а хтось – до екстраверсії. Як сказав Карл Юнг, немає такого поняття, як чистий інтроверт або екстраверт, така людина опинилася б у божевільні.

У нас немає вибору, нами керує мозок.

Поведінка інтровертів та екстравертів може радикально відрізнятися у свідомості людей. Можна подумати, що це їхня забаганка – бути такими. Тут винний усьому мозок, він встановлює цю різницю. А перед його могутністю безсилі всі.

Екстраверти голодні до подразників, а інтровертам від них «нудно».

екстраверти голодні до подразників, а інтровертам від них нудно

Екстраверти товариські і завжди намагаються бути у центрі уваги. Це пояснюється їхньою порівняно слабкою чутливістю до подразників. Саме тому їм потрібно активно шукати різні стимули для функціонального рівноваги свідомості.

Ганс Айзенк, німецький психолог, визначає екстравертів, аналізуючи їх формування збудження. Результат показує, що вони більш слабке. Отже, їм потрібно бути захопленими більш захоплюючі дії, щоб досягти задоволення, у той час як у інтровертів збудження формується швидко, і їх легше задовольнити.

Інтроверти набагато більш чутливі до подразників, тому вони вважають за краще уникати їх. Фактично їм важко щось зробити, якщо вони перебувають під впливом зовнішніх подразників, які їм заважають.

Коли потрібно “підзарядитися», Інтроверти та екстраверти поводяться абсолютно по-різному. Інтроверти накопичують енергію, перебуваючи на самоті, а екстраверти.перезаряджаються»шляхом соціальної взаємодії.

Інтроверти віддають перевагу довгій дорогі, екстраверти завжди «зрізають».

інтроверти воліють довгу дорогу, екстраверти завжди зрізають

Ви коли-небудь замислювалися, чому екстраверти обмірковують і приймають рішення в рази швидше за інтроверти?

По-перше, тому що префронтальна кора мозку інтровертів набагато товща. Префронтальна кора – область, відповідальна за глибоке мислення та планування. Тому на роздуми їм потрібно більше часу, коли справа стосується прийняття рішень чи виникають проблеми. Мозки інтровертів можна порівняти зі складною транспортною системою, тоді як мозки екстравертів – з прямим швидкісним шосе.

По-друге, коли потрібно обробити інформацію, інтроверти вибирають більш довгий та складний шлях. Маршрут йде крізь області, пов’язані з пам’яттю, плануванням та вирішенням проблем. А ось екстраверти вибирають короткий шлях, який проходить головним чином через області, які відповідають за сенсорну обробку. У зв’язку з цим екстраверти схильні говорити та діяти швидко, тоді як інтровертам потрібно багато часу, щоб обміркувати відповідь.

Інтроверти та екстраверти по-різному реагують на людські обличчя.

інтроверти та екстраверти по-різному реагують на особи

Крім відмінностей кори головного мозку, у них різне сприйняття людського обличчя. Коли показують картинку з обличчям та картинку з живою природою, екстраверти енергійніше реагують на останню. Інтроверти однаково реагують на обидва зображення.

Звичайно, це не означає, що інтроверти байдужі та їх нічого не цікавить. Вони відчувають, але не так сильно. Їхній рівень збудження невисокий, і їм необхідно менше соціального збудження, щоб досягти задоволення.

Особистісні стереотипи так само страшні, як і ґендерні.

особистісні стереотипи так само страшні, як і гендерні

Інтроверти асоціюються із сором’язливістю та самотністю, а екстраверти з відкритістю та товариськістю. Це не зовсім так.

Інтроверти, насправді, можуть бути навіть найкращими ораторами завдяки своєму глибокому і ретельному мисленню. Екстраверти, які цікавляться різноманітними темами, успішніші в короткочасних розмовах.

Інтроверти не віддають перевагу самотності. Просто через високу чутливість вони уникають перевантаження подразниками. Отже, їм комфортніше вести спокійну розмову у невеликій групі людей. Екстраверти ж, навпаки, потребують зовнішніх подразників, воліючи веселитися у великій компанії людей.

Чи не можете зарахувати себе до одного табору? Вам є третій.

Досі ми фокусувалися лише на людях по обидва боки континууму.Інтроверт-екстраверт». А що щодо середини?

Амбіверти – золота середина.

амбіверти – золота середина
Дайте відповідь на питання:

  1. Ви віддаєте перевагу самотності, але все ж таки любите людей?
  2. У деяких ситуаціях ви відчуваєте себе покинутим, а іншим добре?
  3. Ви не хочете називати себе інтровертом чи екстравертом?

Якщо відповідь на всі питання позитивна, то ви, ймовірно, амбіверт, тобто той, хто має риси і того, і іншого типу особистості. Такі люди, залежно від ситуації, виявляють різні якості.

Наприклад, у переповненому нічному клубі вам некомфортно, а в оточенні однокласників ви заряджаєтесь енергією. Ви почуваєтеся незатишно в натовпі незнайомців, а в компанії друзів ви чистий екстраверт.

Насправді більшість людей амбіверти. Як і говорилося спочатку, інтроверти та екстраверти – лише дві крайності.

Знайдіть спільну мову, ви ж не з двох різних планет. Схоже, інтроверти та екстраверти ніколи не зрозуміють один одного. Але це не так. Визнання та прийняття різниці у характерах може створити найкраще середовище для існування.

Поради інтровертам

поради інтровертам

Головне – знайти відповідний баланс між роботою та громадським життям. Намагайтеся повністю не випасти з кола спілкування. Соціалізація потрібна. У вас мало енергії, тому розподіляйте її з розумом. Розділіть її порівну на роботу та друзів. Крім того, важливо залишити собі вільний простір для заряджання. Ніколи не присвячуйте весь свій час іншим, інакше ви скоро будете виснажені розумово та фізично. Дозволяйте собі повноцінний день відпочинку хоч би раз на тиждень.

Поради екстравертам

поради екстравертам

Екстравертам слід усвідомити різницю. Не змушуйте інтровертів виходити із зони комфорту, стежте за їх настроєм і підбирайте момент, коли ті готові розважатися. Примушувати їх насильно може стати катастрофою. І тоді задоволений ніхто не буде. Ви можете скласти розклад, який влаштує обидві сторони.

Якщо ваші друзі в основному замкнуті, і ви…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *