Головні ознаки ангіни

Ангіна (або гострий тонзиліт) – це захворювання верхніх дихальних шляхів, яке характеризується запаленням лімфоїдних утворень глотки (як правило, мигдаликів-гланд).

Сіптоматікі захворювання відрізняється залежно від стадії захворювання. Якщо затягувати з лікуванням, то симптоми стають менш вираженими, а лікування більш тривалим і складним. Запущена ангіна має тенденцію переходити в хронічну форму. При цьому періоди «сну» хвороби чергуються з гострими нападами захворювання.

Найбільш легкої стадією є катаральна ангіна. Вона являє собою класичний випадок, коли запалюються і набрякають піднебінні мигдалини (гланди). Ця стадія відрізняється незначним підвищенням температури, іноді болем при ковтанні і здутті лімфовузлів.

Лікування катаральної ангіни проходить за допомогою антибіотиків, полоскань, використанні лікарських спреїв і пастилок.

Лакунарна ангіна протікає важче. Характерними ознаками є набряк горла, виражене запалення мигдалин, підвищення температури до 39 С. Також можливі сильні мігрені, нудота і озноб.

Головним засобом при лікуванні лакунарної ангіни є парацетамол. Важливо дотримуватися суворого постільного режиму і приймати антибіотики. Інакше захворювання може перейти в хронічну форму.

Фолікулярна ангіна є ускладненням хронічної форми захворювання, яка відрізняється деформацією м’яких тканин. При ній на поверхні мигдалин утворюються гнійники, набрякає глотка, проявляється лихоманка, і озноб з підвищенням температури тіла до 40 С. Також ця стадія захворювання характеризується явним запаленням лмфоузлов.

Лікувати фолікулярну ангіну самостійно не можна. Вона потребує стаціонарного лікування в лікарні.

Флегмонозна ангіна також вимагає госпіталізації. Ця стадія хвороби характеризується налетним нагноєнням мигдалин, набуханням слизової оболонки горла і підвищенням температури тіла. Крім цього виникає явне зміна форми шиї і набухання лімфатичних вузлів.

Пам’ятайте, що діагностувати навіть найпростіші форми ангіни може тільки фахівець. Так як хвороба може мімікрувати, приховуючи більш серйозні недуги. А самолікування шкідливо і небезпечно для здоров’я.

Навіть найлегші гострі випадки ангіни швидко перетікають в хронічну форму, що ускладнює лікування, роблячи його більш довгим, важким і дорогим.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *