Формула успіху: що заважає досягти мети?

Універсальної формули успіху не існує. Але якщо ти знаєш, до чого прагнеш, це вже добре! А ще треба усунути перешкоди на своєму шляху.

Відмовки

Перша: час. Його постійно не вистачає, але при цьому здається, що попереду мало не вічність і успіх колись прийде сам собою. Не потрапляв в цю пастку! Знайди баланс між плануванням та реалізацією задуманого. Мрієш про власний бізнес – походи на тренінги, вивчи програми підтримки підприємців. Так ти визначишся з подальшими кроками.

Друга відмовка: немає грошей. Але ж щоб щось отримати, треба щось вкласти, в тому числі в своє навчання, імідж. Вчися розумно розподіляти свої кошти. Згадай всі витрати за місяць, зрозумій, які були зайвими, і потім старайся їх уникати.

Стереотипи

Деякі думки, навіяні батьками або вчителями ще в дитинстві, заважають нам досягти успіху. «Ніхто так не робить!», «Кому це потрібно?», «Будь як усі» – такі установки здатні задушити в зародку будь креатив. Якби їм все слідували, у нас досі не було б ні колеса, ні телебачення, ні космічних кораблів. Адже саме несподівані ідеї є двигунами прогресу і відправною точкою для успіху. Щоб мислити нестандартно, не потрібно бути генієм. Досить стати трохи більш вільної від чужих оцінок. Намагайся записувати ті ідеї, які раптово з’являються після зібрань, тренінгів, перегляду фільмів, читання книг. Можливо, одна з них наблизить твій зоряний час.

Перфекціонізм

Ця риса характеру ускладнює шлях до мети. Подивися на досягнення успішних людей: далеко не всі їхні проекти бездоганні. Краще бути кандидатом наук, захистивши средненькую дисертацію, чим все життя її вдосконалювати. Простіше почати з маленької посади і поступово змінювати роботу на більш прибуткову і престижну, ніж роками шукати ідеальне місце з захмарною зарплатою. Рухатися вперед нам допомагають конкретні кроки. А вічне невдоволення собою змушує тупцювати на місці.

Чи не приховуй від інших результати своєї праці через острах критики. Краще спробувати стати першою, ніж дивитися на чужі досягнення і кусати лікті через те, що ти те ж саме вже давно зробила, але так і не ризикнула нікому показати;

Чи не переробляй роботу, якщо ніхто, крім тебе, не бачить в ній вад;

Не стався до того, що ти робиш, як до чогось доленосного. Чим гостріше бажання перемогти, тим сильніше ти нервуєш і частіше помиляєшся.

Сумніви

Минулі невдачі змушують нас бути обережним. Спогади про проваленому співбесіді, розкритикованому проекті або навіть розставанні з чоловіком створюють так званий ефект вивченої безпорадності. У підсумку ти не намагаєшся скористатися щасливим шансом навіть тоді, коли всі обставини цьому сприяють. Тільки активність, неодноразові спроби домогтися бажаного і віра в свої сили дозволяють домогтися успіху.

Умовності

З поваги до шефа ти не можеш сказати, що його ідея погана. Намагаєшся бути скромною, тому по-партизанськи мовчиш, коли питають: «Хто у вашому відділі краще за всіх знає французьку?» А проковтнуті відповіді – це упущені можливості. Вчися відстоювати свої інтереси і висловлювати думку в приємній для оточуючих формі.

Демотиватор

Всі описані перешкоди на шляху до мети – ніщо в порівнянні з твоїм внутрішнім демотиватором. Ти ні на йоту не наблизили до успіху, якщо не будеш розуміти, НАВІЩО він тобі потрібен. Що ти в підсумку хочеш отримати – славу, гроші, щастя в любові? Чи справді це – те, що тобі потрібно? Розберися в своїх бажаннях, розстав пріоритети, і тоді зможеш не просто подолати всі складнощі, але навіть і не помітити їх на своєму шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *