Фахівці: краса – не означає здоров’я

Фахівці: краса – не означає здоров’я. Фразу «нездоровий колір обличчя» чули багато – це всього один приклад, за яким можна зрозуміти, що краса і здоров’я взаємопов’язані. Не так явно, як може здаватися, але краса в чому залежить від того, наскільки наш організм правильно функціонує.

Дотримання певних принципів здорового способу життя допомагає нашому тілу виглядати більш привабливо. Також, фізичні навантаження, збалансоване харчування і здоровий сон рятують нас від зайвих походів по лікарях, покращуючи якість життя і продовжуючи період активності.

Краса – поняття суб’єктивне

Однак не варто забувати, що «краса – в очах дивиться» і естетичне сприйняття у всіх різне. Хоча є загальні принципи – адже навряд чи комусь сподобається дівчина з тонкими і тьмяними волоссям, ламкими нігтями, проблемною шкірою, яка виглядає втомленою і болючою. Ці «симптоми» говорять про наявність будь-яких прихованих проблем зі здоров’ям, починаючи від дефіциту вітамінів і корисних речовин, закінчуючи захворюваннями та інфекціями. В таких випадках марно постійно вдаватися до допомоги косметичних засобів, маскуючи неприємний зовнішній вигляд – це не усуне їх поява, необхідно боротися з першопричиною.

Якщо ви хочете зберегти красу і свіжий вигляд до похилих років, необхідно постійно стежити за своїм здоров’ям. Алкоголь, куріння, сидячий спосіб життя і харчування фастфудом не додадуть очок в гонитві за красою, а скоріше тільки погіршать існуючі проблеми.

Наприклад, споживання зайвих калорій дуже швидко позначається на фігурі. Наш організм налаштований на те, щоб запасати енергію на випадок екстрених ситуацій. Саме тому і з’являються несподівані зайві сантиметри на талії – фізіологія піклується про те, щоб накопичувати жирову тканину на чорний день, тому як вона являє собою ідеальний енергетичний резерв.

З точки зору нашого тіла набір ваги – природний процес, навіть якщо ми витрачаємо менше калорій, ніж отримуємо. Це не можна назвати хворобою, якщо не переростає, наприклад, в ожиріння. Повнота, з точки зору організму, не є захворюванням, проте може підвищити ризик багатьох інших патологій – особливо якщо вона виходить за більш-менш прийнятні рамки.

Оскільки люди звикли пов’язувати здоровий вигляд і красу, повні люди не можуть викликати відчуття здорових. Але подібний принцип працює не так, як нам здається насправді. Вчені Вестермарк і Елліс на початку минулого століття були спантеличені питанням зв’язку привабливості і здоров’я. Люди підсвідомо шукають собі в партнери більш підходящу для продовження роду особина, щоб отримати здорових дітей. Тому на перший план виходить фертильність (здатність виробляти здорове потомство) партнера, а не загальний стан його організму. Тому молода людина із здоровим шлунком не здаватиметься привабливішою чоловіки з гастритом.

Привабливий – не означає здоровий?

В 70-ті роки вчені помітили, що красивим людям приписують більше соціально схвалюваних якостей. Подібне правило можна пояснити інакше – більш привабливі люди здаються нам більш здоровими – в психології це називається «стереотипом фізичної привабливості», який насправді можна віднести до когнітивним спотворень.

Людський мозок звик сприймати комах і гризунів як переносників небезпечних інфекцій, тому як антибіотики, пастеризація та інші блага з’явилися набагато пізніше. За схожою причини ми звикли сприймати людей, що потрапляють під суб’єктивні та громадські стандарти краси, більш здоровими, успішними і викликають довіру. При цьому в західній культурі красиві люди асоціюються з силою і незалежністю, а в східній їм приписується турбота про інших і привітність.

Співвідношення понять «краса – здоров’я» в різні етапи життя людства змінювалися. Так, в часи, коли багаті люди могли дозволити собі велика кількість їжі, не працюючи при цьому, повнота була ознакою статусу і достатку. Сучасне ж суспільство позиціонує все інакше – ознакою достатку стала худорба, тому як для заняття спортом і правильного харчування необхідно мати певну кількість коштів, а повнота стала клеймом – людей з надлишком ваги вважають ледачими і слабохарактерними.

Стереотипи краси сильно впливають на громадську думку. Таким чином, якби ми частіше бачили в фільмах жінок і чоловіків різних розмірів, то і ставитися стали б до них більш спокійно і дружелюбно. Також варто врахувати, що вимог до жіночої краси набагато більше; на повних чоловіків виявляється куди меншу соціальний тиск, ніж на жінок з тією ж комплекцією.

Можна відзначити, що повна дама може виглядати більш здоровою, ніж дівчина модельних габаритів, злоупотребляющая сигаретами і алкоголем. В першу чергу краса спирається на здоров’я всіх внутрішніх органів, ніж на зовнішні прояви. Тому доцільно буде починати турботу про свою привабливості нема з вибору косметики, а з діагностики проблем зі здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *