До чого ведуть сварки?

Стара істина, що всі хвороби від нервів знайшла своє підтвердження у вчених. Виявляється, часті сварки ведуть до передчасної смерті.

Нервові клітини не відновлюються. Ця істина стара як світ. Думка, що випускати пар і сваритися корисно, в корені невірне. Скандали в сім’ї не принесуть користі нікому, особливо, дітям. Тому з’ясовувати відносини потрібно цивілізованим способом, а не криками і биттям посуду.

Група вчених з Університету Копенгагена в ході експерименту з’ясувала, що постійні сварки, скандали і з’ясування відносин на підвищених тонах в два або три рази збільшують ризик смерті як у чоловіків, так і у жінок. Встановити – встановили, але от пояснити – чому так відбувається, науково не змогли.

Водночас у науковій роботі копенгагенських вчених, яку опублікував про видання The Journal of Epidemiology and Community Health йде мова про те, що чоловіки (ах, цей сильний підлогу) страждають від скандалів більше жінок, і більше схильні до ризику передчасної смерті.

Крім того, недовірливі люди, які схильні до тривожності і всі приймають близько до серця, ризикують заробити інфаркт або інсульт не досягнувши сорока років. Справа в тому, що при сварці підвищується кровоносне тиск, збільшує рівень гормону стресу – кортизолу.

Доктор Рикке Лунг, професор факультету громадського здоров’я Університету Копенгагена говорить, що повністю позбутися від сварок неможливо. Але навчитися дивитися на життя з позитивом, перестати у всьому бачити погане, пред’являти претензії своїм рідним і близьким – життєво важливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *