Чому не варто палити в ранньому віці?

Чому не варто палити в ранньому віці. Згідно з новим дослідженням, у хлопчиків, які почали палити до підліткового віку, сини страждають від надлишкової маси тіла. Однак така закономірність не була справедливою для чоловіків, що пристрастилися до сигарет, після статевого дозрівання.

Вчені стверджують, що у чоловіків, які почали регулярно палити у віці до 11 років, сини мають на 5 – 10 кг більше жиру. Вчені опитали 9886 отців, з яких 54% були курцями, а 3% і зовсім почали курити у віці до 11 років. Потім вони обстежили їх синів у віці 13, 15 і 17 років. Виявилося що, чим раніше починали курити отці, тим більш високий індекс маси тіла мали їхні діти.

З одного боку отримані дані свідчать про те, що хлопчики особливо чутливі до факторів навколишнього середовища до періоду статевого дозрівання. Можливо, не тільки куріння, але і вплив тютюнового диму в цьому ключовому періоді, можуть призводити до небажаних наслідків.

Крім того, це доводить потужний вплив певних факторів на наступні покоління. Це схоже на постріл з рушниці при незначному відхиленні. Чим далі відстань, тим більше відхиляється куля. На наступних поколіннях як негативні, так і позитивні фактори позначаються сильніше.

Перші дослідження про зв’язок куріння з розвитком захворювань, зокрема раку, з’явилися більше п’яти десятиліть тому. Але досі, незважаючи на загальну обізнаність, куріння залишається в числі провідних чинників, що призводять до ранньої смертності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *