Чому нам часто не вистачає енергії?

У нашому житті багато досить очевидних речей, які викликають втому і занепад сил. До них можна віднести стрес, неправильну дієту, гормональний дисбаланс, стислі терміни на роботі, що змушують нервувати і вимотувати себе, і багато іншого. Але також є і інші чинники, який можуть викликати більш глибокий тип виснаження – емоційну втому.

Якщо ви відчуваєте себе на нулі, не в змозі навіть адекватно реагувати на ті чи інші події, якщо вам все байдуже і єдине ваше бажання – лягти і нічого не робити, навіть не думати, то, на жаль, ви познайомилися з емоційним вигорянням. Таке буває з усіма, особливо якщо життя щодня підносить не дуже приємні сюрпризи. Але щоб впоратися з цим станом, спочатку треба розібратися, що ж є його причиною.

Ось список речей, на які варто звернути увагу:

1. Ви уникаєте конфліктів

Так, намагатися ні з ким не сваритися – похвальне прагнення, однак воно загрожує тим, що ви замикаєте емоції в собі і не даєте їм виходу. Коли всередині скупчується багато негативу, він в кінцевому підсумку завжди знаходить вихід на поверхню у вигляді або втоми, або хвороби, або ще чогось неприємного.

2. Ви ігноруєте свій внутрішній голос

Ваше серце – це компас, який веде вас по життю. Він допомагає визначати правильні й потрібні вам напряму, радить вам, як жити максимально повним і щасливим життям. На жаль, голос нашого розуму куди голосніше, ніж тихий м’який шепіт інтуїції, і часто ми звикли слухати ту свою частину, яка просто заявляє про себе яскравіше.

Результатом стає вибір неправильних доріг і шляхів, що в підсумку приводить нас до розчарування в собі, у житті в цілому, а також у можливості щось змінити.

Чому нам часто не вистачає енергії?

3. Ви віддаєте перевагу думати замість того, щоб діяти

Бути може, ви перебираєте в голові недавній неприємна розмова? Або програєте в думках можливі негативні наслідки (хоча вони ще не трапилися або не трапиться ніколи)? Що ж, це найкоротший шлях відчути безсилля і безмірну втому. Думаючи про негатив, перебираючи в голові варіанти і не зупиняючись ні на одному, ви витрачаєте багато енергії на, по суті, безпідставні і не результативні переживання. Ви проживаєте ситуації в голові, але не реалізуєте їх у життя, і ваша енергія просто йде в нікуди.

Щоб вирватися з цього циклу, вам необхідно вжити заходів. Часто ми просто боїмося, що зробимо щось невірно, тому відкладаємо дії знову і знову. Страх помилитися затягує нас все глибше в воронку з сумнівів і боязні. Необхідно зважитися, зробити хоч один крок, і тоді все буде куди легше і простіше, ніж здавалося спочатку.

4. Ви намагаєтеся зберегти ті чи інші відносини (або дружбу) тільки зі страху залишитися на самоті

Відчайдушно триматися за людей – це виснажливий спосіб зберігати з ними відносини. Особливо якщо це такі люди, які заважають вашому особистісному зростанню, не роблять належної підтримки, а то й просто забирають собі ваш час і енергію.

Найкращий спосіб покінчити з небажаними відносинами – ризикнути розірвати їх. Це не так страшно і важко, як здається. Не бійтеся заводити нові знайомства, довіряти іншим людям. На світі стільки прекрасних і добрих людей, які обов’язково стануть вам опорою і підтримкою, треба просто не боятися їх знайти.

5. Ви ігноруєте душевний біль

Часто ми засуджуємо себе за випробовується душевний біль, ігноруємо її, роблячи вигляд, що її не існує. Але це не робить біль менше. Ми просто заштовхуємо її в далекі куточки своєї свідомості, звідки вона пускає паростки у все, чим ми живемо, і в підсумку отруює все наше життя. Необхідно ретельно попрацювати з цим болем, щоб вона не заважала нам насолоджуватися життям, розібрати на шматочки травмованих нас ситуацію, пробачити кривдників. Тільки тоді можна буде вдихнути на повні груди.

Чому нам часто не вистачає енергії?

6. Ви не розібралися в тому, хто ви і що хочете робити в цьому житті

Без наявності подібної ясності життя виснажує. Ви можете відчувати величезний тягар на плечах і задаватися питанням, звідки він узявся, якщо все не так вже й погано?

Коли ви не знаєте куди йдете, ваше життя схожа на блукання в тумані. Ви немов робите кроки, але не бачите орієнтирів, які вказують скільки ви пройшли і скільки вам ще йти. З часом це викликає втому і приреченість.

Розберіться, чого хочете від свого життя, визначте, в якому напрямку вам хотілося б йти. Це значно все спростить і полегшить.

7. Ви не встановили кордону

Межі у відносинах з людьми – це те, що допомагає вам зберігати енергію і не розтрачувати її даремно. Коли ви не встановлюєте кордону самостійно, інші люди встановлюють їх за вас. В результаті, ви раптово виявляєте, що вам не вистачає на себе ні сил, ні часу, ні енергії.

Кордони – це життєво важлива деталь в будь-яких відносинах. Ви ж не хочете бути посудиною, з якого тягнуть сили всі, кому не лінь?

8. Слово «повинен» в основі більшості ваших дій

Життя, створена тільки з слова «повинен», не може принести людині нічого, крім нескінченної втоми і туги. Ви наче намагаєтеся змусити відчувати себе комфортно в костюмі на два розміри менше. Він вам не підходить, але ви вперто ігноруєте незручність. Зможете ви багато часу провести в такому костюмі? Чи не простіше викинути його і знайти той, який буде за розміром?

Чим більше ви любите своє життя, чим більше отримуєте задоволення від того, що робите, тим більше ви відчуваєте сил і енергії. Це головний закон, слідуючи якому можна завжди бути щасливою людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *