Чому краще говорити приємними словами?

Критика інших (людей, груп людей, країн, всього світу) була б чудовим заняттям, якби не одне невелике але… Основним джерелом втрати енергії є мова. Багато подвижники і святі йшли в відокремлені місця, щоб припинити порожні розмови.

Мудрець закритим тримає рот, він знає, що і свічка від мови згорає © Чжуан Цзи

Це відноситься не тільки до духовності, а й до тих, хто хоче досягти успіху в бізнесі або будь-який інший діяльності. Уміння красиво, правильно але і ввічливо говорити дуже серйозно вивчають у всіх провідних світових університетах і школах бізнесу. Навіть у кримінальному світі, щоб піднятися в бандитській ієрархії, потрібно вміти контролювати мову. Всі з глибоким розумінням цитують висловлювання про те, що слово може вбити людину. Своїми словами, всього за кілька миттєвостей, можна зіпсувати життя собі, своїм дітям і онукам, а особливо успішні можуть навіть прихопити «багаж» для майбутніх втілень.

Кілька хвилин гніву можуть знищити багаторічну дружбу. Можна десятки років займатися служінням Богу і за десять хвилин втратити все і опинитися в набагато гіршому стані, ніж до початку служіння. Як це може статися? Наприклад, через образ на адресу святого. Проблема ще в тому, що святого може визначити тільки святий. Більшості людей просто нічим це зробити. Органу такого немає. Нерозвинений. “Як міцна скеля не може бути зрушена вітром, так мудреці непохитні серед богозневаг і похвал” Будда.

Причому дуже цікаво це виглядає на тонкому плані. Якщо дуже просто:

«Критик» віддає «жертві» свою світлу ци і забирає натомість темну ци недоліків і проблем «жертви». Дао – великий жартівник.

У «Бхагават гіті» говориться, що аскеза мови полягає в умінні говорити правду приємними словами. На Сході людина, яка не може контролювати свою мову, вважається дуже примітивним, навіть якщо він «академік» на Заході.

Прості правила здорового спілкування.

На всяк випадок добре б пам’ятати, що:

«В очах Бога не існує чистоти і нечистоти. Це притаманне тільки вашому баченню світу. Які ваші думки, такі й ви самі. Ви дивитеся на світ через кольорові окуляри, помилково приписуючи світу ці кольори. Дефект вашого зору змушує вас бачити вади і недоліки, насправді не існують в світобудові.

Недоліки, які ви приписуєте дійсності, – це спотворення дійсності вашими недосконалими розумовими процесами і емоційними переживаннями. Замість того, щоб звинувачувати у власних недоліках інших людей і навколишні вас обставини, вам слід звернути увагу на себе і постаратися досягти внутрішньої гармонії думок і почуттів шляхом правильної практики.» (Літні Лівні 1990).

Всі Вчителі кажуть, що кожну секунду ми або наближаємося до Бога, або віддаляємося від Нього. Кожна ситуація – урок. І потрібно бути вдячним за кожну надіслану нам ситуацію. Джерело всього бажає нам тільки добра. Кожна мить направлено на наше навчання. Як тільки у нас з’являються претензії, наш зв’язок з джерелом блокується. Кожна ситуація дається нам для того, щоб ми працювали над собою. Чим менше ми гармонійні, тим більше ми напружені, тим суворіші уроки до нас прийдуть в наступний раз. «Згода з подіями подіями і обставинами є великим секретом на щастя. Щастя приходить, коли ви не намагаєтеся керувати своїм життям »Джо Вітале

Ніщо так не збільшує напругу і не зміцнює его, як почуття правоти. Бути правим – значить «увірувати» в істинність якоїсь точки зору або думки. Зрозуміло, для того, щоб ти міг відчувати себе правим, тобі потрібен хтось інший, хто буде неправим. «Ти можеш бути правим, або можеш бути щасливим» (східна мудрість). Будь-яке его приймає думки і точки зору за факти. І воно не здатне відрізнити сама подія від реакції на нього. Будь-яке его є майстром поділу, хоча всі читають про те, що Вища Істина – Єдність.

Ми самі повинні стати тією зміною, яку хочемо побачити © Махатма Ганді.

P.S. Для повноти картини японська притча.

У Японії, в одному селищі недалеко від столиці жив старий мудрий самурай. Одного разу, коли він вів заняття зі своїми учнями, до нього підійшов молодий боєць, відомий своєю брутальністю і жорстокістю. Його улюбленим прийомом була провокація: він виводив супротивника з себе і, засліплений люттю, той приймав його виклик, робив помилку за помилкою і в результаті програвав бій.

Молодий боєць почав ображати старого: він кидав в нього каміння, плювався і лаявся останніми словами. Але старий залишався незворушним і продовжував заняття. В кінці дня роздратований і втомлений молодий боєць забрався геть. Учні, здивовані тим, що старий виніс стільки образ, запитали його:

– Чому ви не викликали його на бій? Невже злякалися поразки?

Старий самурай відповів:

– Якщо хтось підійде до вас з подарунком і ви не приймете його, кому буде належати подарунок?

– Своєму колишньому хазяїну, – відповів один з учнів.

– Теж саме стосується заздрості, ненависті і лайок. До тих пір, поки ти не приймеш їх, вони належать тому, хто їх приніс.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *