Чому французи їдять усе підряд, але не товстіють

Причина “французького парадоксу”, здається, виявлена.

Всім відомо, що французи їдять найрізноманітнішу їжу, в тому числі досить жирну, але у них немає таких проблем із зайвою вагою, як у американців чи німців. Але досі ніхто не розумів, у чому справа. Французи їдять тонни сиру і хліба, запивають все це справа великою кількістю алкоголю, але все одно не товстіють!

Причому їдять вони багато, і з раннього дитинства.

Незважаючи на те, що рівень ожиріння зростає і у Франції, загальні цифри тут незначні в порівнянні з США або, наприклад, Великобританією. У 2001 році від зайвої ваги страждало тільки 8% французів, в 2011 – 14%. Для порівняння: у Великобританії таких людей – 25%, в США – 35%.

Нове дослідження, опубліковане в цю середу в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry, проливає світло на причини “французького парадоксу”. Здається, вся справа в сирі і в тому, що деякі його сорти прискорюють метаболізм.

За винятком Франції, інші країни західного світу оголосили сиру війну. “Є м’ясо і сир – все одно, що палити”, – сповіщає Women’s Health, спираючись на дослідження, які доводять, що дієти з високим вмістом жиру і білка провокують рак. One Green Planet називає сир головним джерелом насичених жирів в Америці.Сир – це пекельна суміш жиру, натрію і холестерину”, – стверджують журналісти.

Як же тоді французам залишається залишатися стрункими і здоровими при тому, що, здається, як мінімум камамбер тут їдять все і завжди?

Данські дослідники з Університету Копенгагена знайшли відповідь. Вони взяли зразки сечі і калу 15 здорових французьких чоловіків, які повідомили, що їдять дуже багато сиру і регулярно п’ють звичайне молоко. Частина з них також налягала на вершкове масло.
Виявилося, що у любителів молочних продуктів інший склад кишкових бактерій. В їх шлунку – підвищений рівень бутирата – протизапальної жирної кислоти. Вона допомагає йому посилено виробляти корисні травні ферменти. Було доведено, що високий рівень бутирата – запорука низького рівня холестерину, відмінного метаболізму і прекрасна профілактика ожиріння.

10 рекомендацій щодо здорового харчування.

Але ось у чому фішка: сир сиру ворожнечу, так само як і споживати його можна по-різному. Американці і слов’яни часто додають його в макарони і піцу, роблять з нього бутерброди. Для француза сир – самостійне блюдо, яке відмінно підходить до деяких фруктам і червоному вину. Так от, рівень корисних кислот і бактерій в шлунковому тракті зростає саме тоді, коли сир змішується в шлунку з поліфенолами, що містяться у винограді і деяких інших середземноморських фруктах.

Плюс до всього, величезне значення мають сорти сиру. Запорука відмінної фігури – сир брі та камамбер.
Ну і головне: французи розуміють важливість збалансованої дієти. І вони вкрай рідко – рідше, ніж ми в своїх країнах – їдять напівфабрикати.

Доктор Жан-Марк Кетелайн, фахівець з питань ожиріння і відомий дієтолог, підкреслює: “Французи знають, як готувати їжу. І часто це роблять. Ця наша національна риса непогано захищає нас від ожиріння. Ми – країна з сильними сільськими традиціями. Ми з великим повагою ставимося до сільської праці і цінуємо органічну їжу з ферм”.

За його словами, від ожиріння головним чином у Франції страждають в тих районах, де краще жити іммігранти.

Коли я був у США, я був вражений тим, що всі постійно щось їдять на вулицях. Ніякої культури харчування у людей в багатьох інших країнах теж немає. Люди їдять бутерброди, запивають їх Кока-колою, а потім хочуть мати нормальну фігуру . Для початку: припиніть щось є хоча б за робочим столом і в автомобілях “, – обурюється Кетелайн.

Бертран Дюбуа, втім, каже, що глобалізація і американська культура міняють і французів.

“Ми, французька молодь, просто копіюємо те, що бачимо в американських телешоу. Я зараз у Парижі бачу людей з пляшками газованої води в руках. Ще 10-20 років тому це неможливо було навіть уявити”, – говорить він.

Але Францію захищає ще й те, що в цій країні вкрай низький попит на харчові напівфабрикати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *