Чим небезпечні розмови під час прийому їжі?

Намагаючись нагодувати дитину, мами іноді всіляко відволікають карапуза, розповідають цікаві історії. Так, захоплений малюк запросто з’їсть все, що на тарілці. Але виробиться звичка розмовляти під час прийому їжі…

Не дарма існує прислів’я «Коли я їм, я глухий і німий». У всіх народів світу є подібні вирази. Це обумовлено тим, що прийом їжі – вельми делікатна справа, і хоча здається, що все відбувається автоматично і само собою, процес вимагає деякої концентрації. Подивимося, як працює механізм ковтання.

Після ретельного пережовування і змочування слиною, мова підштовхує їжу до стравоходу. При цьому маленький язичок разом з м’яким небом закриває отвір між порожниною рота і носовою порожниною. А якщо в процесі їжі розмовляти, шматочки їжі можуть помилково потрапити в порожнину носа. Але є і більш серйозна небезпека.

Попадання їжі в дихальне горло. Спеціальний захисний хрящ надгортанник закриває вхід в гортань, коли людина ковтає їжу. Якщо засміятися або глибоко зітхнути в той час, коли збираєшся проковтнути їжу, надгортанник відкриє отвір, що ведуть у дихальні шляхи. Таким чином їжа може потрапити навіть в легені.

При випадку якщо ви зрозуміли що неправильно харчуєтесь і не знаєте що з цим робити, ми вам розкажемо – як правильно розрахувати норму жирів, білків і калорій на добу? 

Це надзвичайно небезпечно навіть для дорослого, що вже говорити про малюка. Щоб виробити правильні звички вживання їжі, батькам слід пояснювати, що їду треба пережовувати дуже ретельно, не поспішаючи.

Неприпустимо підганяти карапуза під час їжі. Також не варто провокувати його на розмови.

Втім, це зовсім не означає, що сімейна вечеря повинен проходити в тиші. Просто важливо сформувати звичку не говорити з набитим ротом. Адже крім того, що це небезпечно, це ще й некультурно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *