Чим корисне навчання математики в ранньому віці?

Кожен дошкільник до семи років повинен, по закінченні дитячого садка, повинен мати такі елементарні знання в галузі математики: рахувати до десяти і у зворотному напрямку, знати графічне зображення цифр врозкид і по порядку, виробляти кількісний і порядковий рахунок, називати попереду йдуть і наступні цифри в першого десятка, знати основні геометричні фігури, креслити або малювати їх, вміти ділити на частки до чотирьох частин, вимірювати глибин і висоту за допомогою мотузочок або паличок, вміти порівнювати предмети: більше чи менше, вище або нижче і так далі. Почувши те, скільки знань повинен придбати дитина до семи років, деякі батьки приходять в паніку, задаючись питанням: як навчити дитину рахувати?

Не переживайте. Зробити це не так вже й важко. Головне – навчання рахунку проводити в ігровій формі, з настроєм і систематично.

Вивчити і запам’ятати цифри допоможуть різні віршики, лічилки і римування, а якщо у вас є планшет, то є багато розвиваючих програм, в тому числі і для навчання дитині цифрам і рахунку. Можете також подивитися на ютубі розвиваючі мультфільми, наприклад, про паровозик Чух Чух і цифри.

Ви можете вчити дитину вважати прямо по дорозі з дитячого саду, або в магазин. Пропонуйте вважати все: червоні машини, стареньких бабусь, що пробігають собачок. Дитині це дуже цікаво і він з охотою включається в процес гри. При цьому розвиваються не тільки навички рахунку, а й увагу і сенсорика. Ви також можете порівнювати предмети, наприклад. будинку або собак (більше-менше, далеко-близько, сірий-білий) і т.п.

Відмінним вправою буде прохання принести якесь певне кількість потрібних вам предметів. Наприклад, попросіть дитину дістати з холодильника два зелених огірка. Домашні доручення допомагають хлопцям вчитися порівнювати величини предметів: “Принеси синю чашку, вона менше червоної” і тому подібні завдання добре розвивають пам’ять дитини. Адже дитина не тільки чує їх опис або кількісний рахунок, але ще робить над ними якісь дії, що сприяють швидкому запам’ятовуванню.

Чим корисне навчання математики в ранньому віці?

Для більш чітких навичок рахунку виготовте наочний дидактичний матеріал. Зробити його зовсім не важко. Можна разом з дитиною, що ще й розвиває дитячу творчість. Попросту можна вирізати однакову кількість кольорових кружечків або смужок з паперу. Можна виготовити гру типу “Доміно” абоМатематичне лото” – вони відмінно формують у дитини навички рахунку.

Можна також роздрукувати або самим намалювати малюнок у вигляді точок і пронуміровать їх так, щоб з’єднуючи точки в послідовності отримати готовий малюнок тварини, автомобіля, фрукта і т.д. Чим більше дитина знає цифр, тим складніше можуть бути малюнки-контури.

Чим корисне навчання математики в ранньому віці?

Намагайтеся вважати багато і цікаво. Складати і віднімати цукерки. Ділити горіхи, переливати молоко або воду в різні ємності, при цьому вимірюючи об’єм.

Не лінуйтеся говорити малюкові, даючи йому, наприклад, доручення, називати не тільки потрібний вам предмет але і короткий його опис: “Подай, будь ласка, велике кругле зелене яблуко”.

Грайте з малюком частіше. Намагайтеся прищеплювати йому інтерес до математики і тоді в школі йому буде легко на уроках. А ви зможете пишається його успіхами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *