Чи є ваш партнер співзалежним?

Співзалежність – це можна сказати відмова від себе, коли чоловік / жінка забуває про задоволення своїх потреб і хоче лише керувати поведінкою іншого.
Багато людей навіть не знають, що це означає, тому з цим питанням ми звернулися до експертів.

Як мені дізнатися, що мій партнер созавісім? 

Як правило, співзалежний партнер повністю уникає конфлікту. Якщо він опиняються як аргумент, він здаються. Якщо він висловлює свою думку і його партнер не згоден, він відразу ж замовкає. Їх відраза до конфлікту настільки велике, що вони чинять опір або не говоріять про те, що важливо для них, щоб підтримувати гармонію у стосунках.

Так, це не зовсім “гармонія”, так само, як це помилкове відчуття безпечних відносин. Вони здаються занадто часто, думаючи що це збереже відносини. Ідентичність співзалежних людини бере місце ззаду до благополуччя у відносинах. Вони сприймають конфлікт – навіть здоровий конфлікт або незначні аргументи – як загрозу благополуччя. Вони бояться, що вони не можуть зробити це самостійно, без свого партнера.

Співзалежних також рідко притягуються один до одного. Співзалежний людина зазвичай намагається знайти протилежну крайність, щоб компенсувати своє власне поводження.

Кілька разів співзалежний партнер може висловити свою думку, але, як правило, із застереженням. І якщо співзалежний людина отримує аргумент за висловлювання своєї думки, він посилює свою поведінку. Потім же вони замовкають, щоб уникнути конфлікту, і тому що вони не хочуть ризикувати відносинами.

А може, це просто пасивний людина?

Просто тому, що ви можете побачити деякі подібності, не означає, що ваша друга половинка є співзалежність. Ваш партнер може просто уникнути аргументу, тому що він провів довгий виснажливий день, або відкласти для вас на вибір вечерю, тому що він не гурман. Це не те ж саме, як істинна співзалежність. Але якщо ваш партнер постійно будує своє життя навколо вас, він взаємозалежний.

Як допомогти партнеру?

В співзалежних відносинах рано чи пізно ви почнете бачити партнера нудним, тому що в хороших відносинах, люди мають багато відмінностей, і вони можуть поважати ці відмінності.

Терапевтична робота з співзалежним партнером увазі роботу з самою особистістю і особистими накопиченими проблемами. Вона спрямована на полною емоційне розвантаження, швидке відновлення процесів спілкування, даний усвідомлення власної значущості. Для того щоб повністю розірвати хворобливу співзалежність, необхідно підняти на високу планку і зміцнити особистість людини, повернути її до самостійного життя та до своїх цілей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *