Чи можна навчитися любити себе?

Нам з дитинства вселяють, що «полюбити ближнього свого» – це чи не основне правило життя. Але чи вчать нас іншому – любити себе? Хто з нас насправді володіє цим мистецтвом, мистецтвом любові до себе? Насправді дуже небагато. А адже ставлення оточуючих до нас – це пряме відображення того, як ми самі до себе ставимося. Хто ж полюбить особу, яка і сама-то себе не любить. Досить з цим миритися! Навчитися любити себе не тільки можна, а й треба в обов’язковому порядку. Пропонуємо вам кілька ефективних порад, які допоможуть зробити це правильно.

1. Перестаньте себе критикувати

Ну, хто з нас хоча б раз не вимовляв фразу на кшталт «я товста», «це не для мене», «я не зможу» і так далі. Саме такі от дурні комбінації слів стають причиною наших провалів і поразок, а також нашої невпевненості в собі. Забудьте про свої недоліки і сфокусуйтеся на достоїнствах. Кожен день говорите собі про те, яка ви красива й успішна, і що у вас все вийде. Таким способом ви налаштуєте себе на правильну хвилю, і незабаром і самі помітите, що у вас насправді все виходить.

2. Працюйте над недоліками

На недоліках зациклюватися ні в якому разі не можна, але якщо вони вже занадто не дають вам спокою, то прийшла пора їх усувати. Не любите себе через парочки зайвих кілограмів. Що вам варто їх скинути? Трохи обмежень в їжі і спорт – і у вас все вийде. Не бійтеся змінювати зачіску, колір волосся, бойфренда, якщо є така необхідність, роботу і т.д. Домагаючись своїх цілей, ми піднімаємо свою значимість у своїх же очах і починаємо любити себе куди більше. А адже саме це нам і потрібно.

3. Ваші гідності

Вони є у кожної людини, але, на жаль, не всі ми вміємо відкривати їх у собі. Подивіться на себе в дзеркало і виділіть ті риси, які вам найбільш подобаються. Проаналізуйте своє життя і виділіть ваші самі значущі досягнення. І от ви вже відшукали причини для того, щоб почати себе любити. Попереду вас чекає ще безліч перемог і приємних моментів, ви ж просто повинні повірити в те, що ви гідні цього.

Що робити, якщо у Вас занижений фактор-флірту, ми Вам розкажем детальніше, як саме підвищити флірт-фактор.

4. Радуйте себе

Ми завжди намагаємося подарувати позитивні емоції тому, кого ми любимо, і любов до себе не є винятком. Говоріть собі приємні слова, переконуйте себе у власному успіху, щиро вірте в те, що говорите. Не забувайте стежити за собою: купуйте новий одяг, дозволяйте собі дорогу косметику і манікюр – ви ж повинні бути красивими. Відіграє величезну роль інтелектуальне та професійний розвиток – сьогодні без цього ніяк, та й розумну і реализовавшуюся себе полюбити куди простіше. Ходіть в театри і кіно, читайте книги, будьте професіоналом у своїй сфері. Перетворитеся на ту, ким ви мріяли бути в дитинстві.

5. Любіть себе з цього моменту

Вічна незадоволеність собою – це лише звична, причому не дуже хороша. І якщо у вас вийде бути задоволеними собою ось прямо зараз, не відкладаючи це на невизначений термін, то цей навик ви збережете назавжди. Не варто чекати відповідного моменту, для того щоб змінити своє життя, почніть цю хвилину.

6. Любіть навколишній світ

Людина, яка любить себе, повинен любити і весь світ. Частіше посміхайтеся, будьте відкриті і позитивні, допомагайте людям. І не плутайте здорову любов до себе з надмірним егоїзмом. Перше – важливий крок на шляху до гармонії з навколишнім світом, друге ж не приносить нічого хорошого. Даруйте радість і отримуйте її самі, відкривайте для себе все найкраще, діліться своєю гармонією з іншими. І тоді світ для вас ніколи не перестане бути яскравим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *