7 причин, які змушують нас безглуздо витрачати гроші

Внутрішні і зовнішні чинники, які змушують нас нерозважливо витрачати гроші:

Для чого ми заробляємо гроші? Природно, першим і найбільш правдивим відповіддю буде “щоб витрачати”. Однак вміти правильно витрачати гроші настільки ж важливо, як і вміти їх заробляти. Що робити, якщо після зарплати гроші випаровуються за лічені дні? Як правило, ця проблема насамперед психологічна.

Уявне позбавлення можуть принести популярні зараз методики ведення власного бюджету. Такий варіант може допомогти фінансово дисциплінованим людям зрозуміти, куди йдуть їхні гроші, але навряд чи зможе усунути причину витікання грошей у марнотратників. Як і в будь-яких психологічних питаннях, тут потрібно знайти корінь. Цим коренем може бути потреба заглушити якесь емоційне потрясіння, нервовий розлад. У сучасному суспільстві емоційні переживання часто пов’язані з грошима.

Причиною цьому – висока залежність сучасної людини від показників благополуччя, багато в чому нав’язаних суспільством. Але ж крім цього існують ще й внутрішні чинники у вигляді особливостей психіки.

Розберемося з внутрішніми факторами:

Шкідливі звички

Для розкриття цієї причини все ж буде потрібно ведення дневнічке з бюджетом. Спробуйте підрахувати, скільки ваших грошей в місяць йде на куріння, алкоголь та інші шкідливі звички. Мабуть, до цієї суми ще доведеться додати якийсь коефіцієнт грошей, які доведеться витратити на лікування в майбутньому. Не варто переходити на дешеві замінники, зекономлені гроші краще витратити хоча б на хобі.

Гроші на любов

Топлення свого кохання в грошах може потягти на дно не тільки відносини, а й фінансовий стан. Варто пам’ятати, що почуття насамперед виражаються в емоціях; якщо стосунки не складаються, то ніякі дорогі подарунки їх не врятують.

Слід бути обережним і при цілком нормальних стосунках. У наше століття емансипованих жінок особливо дорогі подарунки можуть бути витлумачені невірно. Тут головне – відповідність подарунка вашим фінансам. Кому захочеться приймати дорогий подарунок від голодуючого дарувальника? Тільки людині без совісті, з яким не коштувати мати стосунків в будь-якому випадку.

Недоліки виховання

Як відомо, всі проблеми – родом з дитинства. Повальна радянська економія, дефіцити, помножені на сімейні проблеми, з віком можуть дати неможливість правильно розпоряджатися грошима. Достатньо навіть того, що обговорення фінансових питань між батьками часто призводило до скандалу. Дитина, яка виросла в такій сім’ї, без сторонньої допомоги не зможе навчитися витрачати гроші з розумом, будь-яка внутрішня суперечка про витрату грошей призведе до зриву.

Шопінг-терапія

Хтось зіпсував настрій або на душі просто шкребуть кішки? Терміново потрібно забити це новими покупками. Похід по магазинах відверне вас від поганих думок, та й після покупки деякий час збережеться гарний настрій, але є шанс, що потім воно стане ще гірше. Чому? – Річ, придбана в стані “афекту” виявилося непотрібної, а гроші вже не повернеш. Тому, перш ніж відправитися за покупками в розстроєному стані, слід задуматися про те, чи так це потрібно в даний момент. Може бути, краще провести цей час з близькими людьми?

І спробуємо виключити зовнішні чинники:

Небезпека пластикових карт

Для марнотратників пластикові карти, навіть депозитні, – справжнє свято. Адже з ними не потрібно обмежуватися лежачої в гаманці готівкою, а можна спустити всю накопичену суму за один похід в магазин. Якщо ви спостерігаєте за собою такі симптоми – краще відкладіть картку з великою сумою куди подалі і беріть з собою ретельно розраховану суму готівки – тільки на необхідні покупки, і небагато – на незаплановані витрати. Гроші, що лежать на картці – невідчутні в прямому сенсі, їх не можна помацати, скласти в гаманець, тому й витрачаються вони легше.

Уникайте кредитів

Реклама зараз рясніє оголошеннями про кредити навіть на мобільні телефони. “Всього лише 50 гривень на місяць” – звучить заманливо, але чи так мисливство вам покривати вкладені в цей кредит відсотки? Те ж стосується і кредитних карт, найчастіше нав’язуваних разом з депозитними або зарплатними. Прийнятний кредитний ліміт і лояльний термін безвідсоткового повернення можуть привернути вашу увагу, але банки люблять підсунути раптові сюрпризи на зразок прописаних дрібним шрифтом неприємних умов у договорі. Тому або читайте весь текст з лупою, або не ведіться зовсім.

 

Не купуйте дешеві речі

На перший погляд ця рада здається недоречним в цьому переліку. Але на дешевих речах навряд чи вийде заощадити – адже термін їх служби набагато менше. Те ж стосується і продуктів – 10 кілограм гнилої картоплі навряд чи краще кілограма якісного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *