7 ознак того, що у людини наступила депресія

Багатьом здається, що депресія це рідкісна хвороба, з якою ми точно ніколи не зіткнемося. Але насправді це психічний розлад займає перше місце за рівнем поширення в Україні, і дуже важливо знати ознаки, що дозволяють діагностувати у людини депресію, щоб вчасно йому допомогти.

Зміна ваги

Депресія може стати причиною повного зникнення інтересу до їжі, так що деякі її жертви починає втрачати вагу, навіть не усвідомлюючи цього. Але цілком може статися і щось протилежне. Для того щоб заповнити емоційну порожнечу, жертви депресій будуть налягати на продукти харчування та додавати у вазі.

Розлад сну

Так само як і щодо апетиту, при депресії наступають і деякі фізичні зміни. Наприклад, людина несподівано починає відчувати себе втомленим, наступає сонливість, яка не проходить протягом всього дня. Досить часто спостерігається картина, коли жертва депресії прокидається серед ночі і не може заснути – так повторюється багато днів поспіль.

Біль

Дуже багато людей не знають про те, що цей психічний розлад здатне викликати фізичну біль. Наприклад, болі в шлунку, постійні застуди і грип, що є наслідком слабкості імунної системи, головні болі, загострення хронічних хвороб, таких як артрит, гнів і дратівливість – все це може бути симптомами депресії.

Злість, дратівливість

Не варто представляти людей, що знаходяться в стані депресії, як байдужих і флегматичних. Насправді депресія може посилити деякі неприємні риси характеру, такі як гнів і дратівливість. Якщо людина починає проявляти їх все більш активно, варто перевірити його психіку.

Алкоголізм

Приблизно 40% жертв депресій стикаються з алкоголізмом, за даними експертів. Це ж стосується і вживання заборонених лікарських препаратів, а також наркотиків. Часом алкоголізм і наркоманія це симптоми депресії.

Проблеми з концентрацією

Страждаючі від депресії люди з великим трудом концентрують свою увагу на виконання яких би то не було завдань. Іноді їм доводиться витрачати по три години на те, на що в будь-який інший ситуації вони витратили б півгодини, а деколи вони не можуть навіть сформулювати свої думки правильно.

 Зниження лібідо

Депресія характеризується частковим або повним зникненням інтересу до сексу. Втім, бувають і зворотні ситуації, при яких у людини виникає надлишкове сексуальне бажання.

При всіх цих ознаках важливо вчасно звернутися до фахівця. Пам’ятайте про те, що більша частина депресивних станів лікується. В арсеналі сучасної медицини найрізноманітніші засоби лікування депресії від медикаментів до психологічних консультацій. 80% пацієнтів з депресією добре реагує на лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *