7 неочевидних причин постійної втоми

Деякі, здавалося б, дрібниці, які ви робите чи не робите, можуть буквально виснажувати вашу життєву енергію.

1. П’єте недостатньо води

Навіть легке зневоднення (2% втрати рідини) впливає на ваше самопочуття і енергійність. Брак рідини сприяє згущення крові, в результаті сильніше напружується серце, поживні речовини повільніше і в меншій кількості надходять в життєво важливі органи, зокрема мозок.

2. Вашому організму не вистачає заліза

Втома, дратівливість, слабкість і нездатність концентрувати увагу – це перші симптоми нестачі заліза в організмі. Причина їх виникнення проста: менше заліза, значить менше гемоглобіну, що в свою чергу веде до недостатнього постачання органів і тканин киснем. Збагатите раціон продуктами з високим вмістом заліза (печінка, яєчні жовтки, горіхи), більше рухайтеся. Якщо симптоми не проходять, зверніться до лікаря і обов’язково здайте аналіз крові, щоб з’ясувати кількість гемоглобіну.

3. Звикли робити з мухи слона

Ця шкідлива психологічна звичка забирає у вас чимало сил. Якщо після невдачі на роботі ви ще місяць ходите в страху бути звільненим і постійно думаєте «як би чого не вийшло», не дивно, що у вас не залишається сил ні на що інше. Тривожність – дуже енергозатратна звичка, так що знайдіть спосіб від неї позбутися (медитируйте, займайтеся спортом, поговоріть з психологом).

4. Пропускаєте сніданок

Від того, що ви з’їли на сніданок, залежатиме активність обміну речовин і ваше самопочуття протягом всього дня, що залишився. Якщо ви зовсім не звикли снідати, то не дивуйтеся, що вас переслідує втома. Кращий сніданок – це складні вуглеводи з овочами, наприклад, гречана (кукурудзяна) каша або киноа, плюс овочевий салат або рагу.

5. Не вмієте говорити «ні»

Люди, які намагаються виглядати хорошими в очах усіх, з ким мають справу, рано чи пізно приречені на виснаження і хронічний стрес. Перед тим як погодитися на зустріч, надати допомогу або просто присвятити комусь свій час, запитайте себе: «А чи дійсно я цього хочу?». Якщо ви боїтеся, що оточуючі розлюблять вас за те, що ви поважаєте свої бажання і особистий час, то ваш страх марний.

6. Працюєте в неробочий час

Перевірка електронної пошти, дзвінки, скайп, зв’язку в соціальних мережах – все це забирає вашу енергію. Якщо ви онлайн 24 години на добу, то ваш організм не має можливості якісно відпочити.

7. Читаєте перед сном з планшета

Якщо звикли читати перед сном, то будьте ласкаві читати паперові книги, а не електронні. Справа в тому, що блакитне світло екрана збудливо діє на нервову систему. В результаті, може розвинутися безсоння, а якість сну істотно падає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *