7 цікавих фактів про Фенеком

Фенек є дуже своєрідним представником роду лисячих. Цей вид в науці називають Vulpes zerda. Представники його мешкають в пустелі Сахара, зрідка тварин можна зустріти схід (в Кувейті). Особливої ​​уваги фенек заслуговує з кількох причин, основними з яких є розміри його тіла і розміри вух.

Цю лисицю часто порівнюють з домашньою кішкою. Хоча вони набагато менше більшості розпещених домашніх улюбленців – довжина тіла фенека складає всього 20,32 сантиметра, а вага коливається в межах від 680 грам до 1,6 кілограма. Це приблизно як велика морська свинка або як кошеня-підліток. Ще фенек має одну відмінну особливість – неймовірно великі за розмірами вуха в співвідношенні з розміром тіла.

Але не дозволяйте привабливому зовнішньому вигляду обдурити Вас. Ця маленька лисиця може стрибати на висоту до 2-х футів (приблизно 70 см) і на 4 фути в довжину (трохи більше 1,2 метра). Зазвичай такі стрибки фенек здійснює в двох випадках: коли полювати чи коли тікає від хижаків. Хоча в природному середовищі існування у лисички всього кілька ворогів, найнебезпечнішими серед яких вважаються сови і, звичайно, людина.

Головна особливість – вуха

Найбільш помітною рисою фенека є його величезні вуха. Вони не тільки надають якусь забавність зовнішнім виглядом тварини, але і мають кілька важливих функцій. Звичайно, 6-дюймові (15,24 см) «локатори» – ідеальний інструмент для «прослуховування» видобутку. Лисиці просто нахиляють голову з боку в бік, прислухаючись до кожного шереху. Таким нехитрим чином Фенеком безпомилково визначають місце розташування комах, гризунів, рептилій і інших смачних частувань, які часто приховуються під піском.

А ще ці дуже габаритні вуха мають іншу важливу функцію – вони допомагають зберегти температурний баланс в жаркі денні години.

Кошлаті лапки

Пустеля є дуже жорсткою середовищем проживання через різких коливань температури. Тому фенек потребує великої кількості хутра: вночі, коли температура падає нижче нуля, густа шерсть допомагає лисичку зігрітися. А в денні години хутро тваринного захищає його від спеки.

Крім того, фенек має додаткову узлісся на лапках, яка оберігає подушечки від гарячого піску. Густий хутро на його лапках забезпечує лисиці додаткову маневреність при пересуванні по зипучім пісках і дюнах.

Сімейне життя

Фенек вибирає собі пару на все життя. У середньому в одній родині народжуються від 2 до 5 цуценят в одному посліді (1 раз на рік).

Коли самка вагітна або доглядає за потомством, самець добуває їжу і захищає сім’ю. Цікаво, що цуценят самка годує молоком до 2-2,5 місяців, а статевої зрілості лисиці досягають у віці 9-ти місяців.

Цікаво і те, що цуценята залишаються родині до появи наступного потомства, а деякі з них залишаються з батьками назавжди. При цьому вони «призводять» свою пару в батьківську нору.

Соціальна активність

Поведінка Фенек, за яким ми спостерігаємо в умовах неволі (зоопарк), мало чим відрізняється від того, як лисички поводяться в природних умовах.

Фенеком дуже соціальні тварини – вони насолоджуються компанією інших лисиць, а також беруть активну участь у різних іграх (навіть дорослі особини). Фенеком живуть в групах. Кількість особин у групі залежить від кількості харчових ресурсів, наявних на території проживання.

Як правило, одна сім’я може складатися з 7-10 особин: пара батьків, особини з «старшого» і «молодшого» пометов. Набагато рідше зустрічаються випадки об’єднання декількох сімей, які живуть в одній норі.

Немає потреби у воді

Фенек добре пристосований до життя в пустелі: лисиця може жити без стоячої води.

Тварини отримують більшість рідини з листя, коренів, плодів, яєць і тваринної видобутку. Вони також можуть хлебтати конденсат, який збирається у них в норах.

Любитель нічного життя

Як і багато тварини, що живуть в пустелі, Фенеком ведуть нічний спосіб життя. Це допомагає їм перенести денну спеку, хоча вночі лисиці стикаються з іншими складнощами – холод і полювання в темряві. З першим недоліком нічного життя Фенеком допомагає впоратися густа шерсть, а з другим – вуха.

Якщо Вам доведеться побачити фенека в зоопарку, то найімовірніше, тварина буде спати і накопичувати сили для нічних ігр та полювання.

Занять і той факт, що в дикій природі Фенеком живуть до 10 років, а в умовах неволі – до 14 років. А ще лисички народжуються майже білими і тільки з віком темніють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *