6 простих кроків для досягнення мети

Кожен Новий Рік ми даємо собі обіцянки і ставимо перед собою завдання на весь рік, але, як правило, всі наші проекти залишаються нереалізованими. Як же нам піти від безтілесних бажань, зробити крок назустріч реалізації всіх наших планів і втілити задумане? Як нам перетнути цей невидимий бар’єр на шляху матеріалізації все, задуманого нами?

Все нове дається нам важко. Півтора роки тому ви не могли б просидіти нерухомо в медитації і декількох хвилин: ви то хвилювалися, то просто засипали через пару хвилин перебування в стані спокою. А зараз, присвятивши цьому заняттю більше року практики, ви змогли б просидіти, медитуючи, сім днів поспіль по вісім годин на день.

Починайте з малого, з невеликих кроків, долаючи свої побоювання і страхи щодо всього нового, що може увійти у ваше життя. Внутрішньо налаштуйтеся на матеріалізацію своїх бажань. Будьте готові до своїх власних невеликим подвигам і перемогам над собою.

Кожен з нас здатний на це

Все вищесказане прозвучало для того, щоб ви повірили, що кожен з нас здатний зробити те, чого він хоче, взявши собі за правило щодня приділяти поставленому завданню час.

Між нами немає відмінностей – у кожного з нас є здатність творити нашу реальність. Єдина відмінність – це наш свідомий вибір чи брати участь у реалізації власного рішення чи ні.

Успіх і особистий, і професійний – втілюється в життя завдяки дисципліні і звичкою. Присвячуючи свій час постійної роботи над собою, ми можемо опанувати будь-якими навичками і почати створювати життя, в якому зможемо реалізувати наші наміри.

Кожен з нас у своєму житті щодня займається чимось, ми просто можемо не усвідомлювати цього. Можливо, це заняття – перевірка електронної пошти, або перегляд телевізора по кілька годин на день, або поїздки по справах, або покупки по інтернету, або гра в мережі зі своїми друзями.

У кожного з нас є свої щоденні заняття, яким ми за звичкою приділяємо свою увагу. І яким же чином тоді ми зможемо розсунути рамки нашого життя, якщо ми свідомо робимо вибір на користь створених нами самими умовностей?

Ось вони, 6 кроків, які допоможуть вам втілити задумане

Оцініть ваші нинішні звички

На що схожий ваш день сьогодні? Як ви витрачаєте свій час і енергію?

У Дарена Харді, автора «Сукупного результату» є «журнал оцінки звичок», який дозволяє вам виробити більш корисні звички. Цей журнал дозволяє вам провести інвентаризацію ваших нинішніх пристрастей. Він вкаже вам шлях до того, як створити новий щоденний порядок у своєму житті, погоджений з тим, чого ви намагаєтеся досягти.

Почніть з невеликих кроків і не забувайте про поетапність. Можливо, ви хочете скинути вагу. Вам не потрібно бігти в тренажерний зал, отримувати абонемент, платити за особистого тренера, і відразу ж сідати на жорстку дієту з підрахунком кожної з’їденої калорії.

Почніть з малого, з того, що вам доступно: з 15-хвилинної щоденної прогулянки або почніть практикувати йогу по 20 хвилин в день.

Потім, через тиждень, ви можете встановити для себе правило вечеряти не пізніше 7 години вечора. А ще через тиждень ви можете знизити споживання вуглеводів під час вечері.

Почніть з малого – залишайтеся відданими своєї мети – і дозвольте новому заведеним порядком органічно проростати у ваше життя.

Наша культурна обумовленість змушує нас робити все ефективно і в найкоротші терміни. Ми запрограмовані на те, щоб тягнутися до комплексного пакету по швидкому досягненню успіху. Звідси і неймовірний попит на абонементи в тренажерний зал, і пік відвідуваності в січні кожного року. А потім, як зазвичай, до середини лютого ряди спортсменів рідшають. Нам недостатньо часто говорять, щоб ми перепочили, і дозволили подіям розвиватися в їх природній послідовності. Ми звикли до: «Швидко!» «Зараз!» «Контроль!» А потім ми, задихаючись, робимо запаморочливий ривок до наступного пункту в списку того, що ми ще не встигли зробити.

Ми б, ймовірно, нічого не змогли б завершити, якби очікували:

– Що під час своєї першої медитації зможемо просидіти відразу 20 хвилин;

– Що зможемо стати вегетаріанцями, хоча тільки вчора на обід їли стейк;

– Що наш бізнес в секторі нерухомості зможе розкрутитися за один рік;

– Що за місяць зможемо навчитися пробігати 21 кілометр.

Розвивайте в собі більш терпляче, реалістичне відчуття часу, необхідного для прогресу. Найчастіше наші досягнення і наш шлях до них вимагають більше часу, ніж ми спочатку очікували.

Виберете нагадування для наміру, яке ви хочете реалізувати

Нагадуванням може стати сигнал на вашому телефоні, клейкий листок на двері вашої спальні або інший об’єкт, який ви бачите щодня. Нехай сигнал, шматочок паперу або річ стануть вашим нагадуванням про цей новий заведеному порядку.

Тоні Шварц називає це «Енергетичним ритуалом».

У своїй статті під назвою «Як зробити так, щоб нововведення закріпилося назавжди» («Гарвард Бізнес Ревю») він пише:

«Енергетичні ритуали – дуже специфічні види поведінки або режими, яким ви прямуєте в один і той же час кожен день (або в певні дні за вашим вибором).

Призначаючи священний час для вибраних вами занять, вам більше не потрібно витрачати енергію на те, щоб роздумувати, коли вам потрібно їх зробити. Сила волі – дуже вичерпний і обмежений ресурс в кожному з нас, тому наша мета використати його якомога менше, доводячи до автомата свої поведінкові звички».

Знайдіть партнера, друга, члена родини або онлайн співтовариство, які можуть підтримати вас у виробленні нової усвідомленої звички (звичок). Знайдіть споріднену душу, яка зможе радіти вашим невеликим успіхам разом з вами.

Їх нескінченна підтримка і любов може відчуватися вами як якась супер сила, коли ви зіткнетеся з труднощами. Вам не потрібно все робити самим – просто простягніть руку і дозвольте підтримки інших людей допомогти вам рости.

Починайте знову і знову, стільки, скільки буде потрібно. Не припиняйте спроб. Ми не можемо навчитися їздити на велосипеді за один день. Ми не можемо навчитися плавати відразу, як тільки увійшли в басейн. Всі великі справи – не важливо, великі чи маленькі – вимагають уміння починати знову. І вироблення свідомої звички нічим не відрізняється.

Повторюйте, повторюйте і ще раз повторюйте ці кроки, коли вам здається, що ви повернулися до колишнього стану речей.

Напутні слова

Зараз, коли ви задумалися про ваших нинішніх звичках і вашому новому бажаному укладі життя, ви можете поміркувати про наступне:

– Чи можу я бути добрим по відношенню до себе, коли я культивую в собі нові звички?

– У чому полягатиме моя свідома практика?

– Чи відповідає вона моїм душевним устремлінням?

– Наскільки живим я хочу бути?

Все наше життя – практика. І це саме по собі є досягненням. Час від часу нам здається, що ми досягли пункту призначення: пробігли половину наміченої дистанції, або нам вдалося медитувати кожен день протягом семи днів поспіль, або поніжитися в променях професійного успіху. Однак наше сьогодення винагороду в цьому житті – постійна спрямованість на розвиток і усвідомлена потреба перебувати в стані неспання.

Ці зовнішні досягнення – просто підтримка для нас, щоб ми далі росли і розвивалися як людські істоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *