5 хитрощів для багатого врожаю

Хитрість перша: подвійне укриття.

При такому способі кавуни і дині висівають у відкритий грунт на глибину 3-4 см: кавуни через 1,5–2 м один від одного, дині – через 1-1,2 м. В кожну кладу по 2-3 насінини. Але роблять це не у кінці травня, як зазвичай рекомендується, а в першій половині – тоді їм вистачить часу повністю визріти.

Хтось скаже: так ще попереду час заморозків, сходи загинуть! А ось тут-то і головна хитрість – молоді рослини треба вкрити. Причому незвичайним чином.

Спочатку посіви накривають літрової пластикової пляшкою зі зрізаним дном. Низ її підгортають піском і через шийку поливають теплою водою (45-50оС). Поверх першої пляшки ставлять другу, п’яти літрову, теж без дна. Виходить така матрьошка, в якій чудово зберігається тепло.

Коли у рослин з’явиться перший справжній лист, з трьох сіянців в кожній лунці залишають найсильніший. Після проріджування рослини рясно поливають і вкривають, але тепер вже тільки пяти літровими пляшками. І не поспішайте їх знімати на початку червня – нехай кавуни і дині гріються під пластиковими ковпаками до 15-20 червня.

Хитрість друга: місце під сонцем.

Ідеально, якщо грунт на ділянці під кавуни і дині буде легка, піщана. Але це не найголовніше. Важливо, щоб на баштан потрапляло багато сонця. Так що поряд не повинно бути ніяких дерев і чагарників.

Але от коли почнуть дозрівати плоди, їх треба притінювати, щоб не спеклися на сонці. Для цього підійдуть листя лопуха або газета – їх кладуть поверх кавунчиків і диньок в спекотні дні.

Хитрість третя: дощечка під бочок.

Ще одна проблема баштанних культур в прохолодних умовах – гнилі. Від вогкості гниють і плоди і навіть пагони. А щоб цього уникнути, під кожну диню і кавун треба покласти дощечку, щоб вони не стикалися з грунтом. У кореневої шийки насипати 2-3 жмені піску.

Хитрість четверта: полив в стороні.

У баштанних культур коріння сягає глибоко в грунт, в жарких і сухих умовах вони так добувають собі воду. А ось в північних регіонах, де ґрунтові води часто дуже близько, довге коріння грають злий жарт – досягнувши водоносного шару, вони загнивають.

Тому важливо змусити коріння рости не вглиб, а вшир. Зробити це просто – треба поливати рослини не під корінь, а по борознах, які роблять посередині між рядами.

Однак з поливами важливо не переборщити – вони потрібні тільки в дуже сильну спеку. А на наступний день землю обов’язково треба розпушити і замульчувати, щоб не було грунтової кірки.

Хитрість п’ята: обрізка пагонів.

Велика кількість плодів в умовах прохолодного короткого літа все одно не встигне дозріти, а кущик витратить на них сили в збиток решті врожаю. Так що на кожній рослині треба залишати не більше 5-6 арбузов або динь.

У арбузов жіночі квітки утворюються на головній батоги, тому її не чіпають, а от бічні вирізують. А у динь, навпаки, обрізають основну батіг над 5-6 листом.

При такому способі вирощування баштани урожай можна збирати вже в кінці серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.