5 видів хвороб людини

З точки зору Аюрведи всі хвороби підрозділяються на 5 видів:

1. Хвороби-вчителя

Ці хвороби виникають, коли людина “згортає” зі свого еволюційного шляху в так званий “тупиковий коридор”, і є своєрідними індикаторами нашого недосконалості і пороків.

З точки зору еволюції свідомості ці хвороби зупиняють нас, щоб ми не пішли в сторону від своєї справжньої програми. За нашими спостереженнями в сучасному суспільстві таких хвороб зустрічається близько 60-70 відсотків.

2. Хвороби-друзі

Виникнення подібних захворювань призводить до захисту організму від більш страшних видів патологій. Наприклад, системні дерматити (екзема, нейродерміт, псоріаз) захищають людину від такого смертельного захворювання, як бронхіальна астма або навіть цироз печінки. У їх лікуванні сучасні лікарі зазвичай використовують гормональні мазі, які не тільки блокують вихід ендотоксинів через шкіру, але й поступово викликають кортикостероидную недостатність.

Найдивовижніше, що подібні мазі можна купити в будь-якій аптеці без рецепта. Відомо також, що деякі люди, які страждають бронхіальною астмою, після перенесеного туберкульозу повністю позбавляються від своєї основної хвороби.

В даний час в деяких західних країнах розробляються спеціальні туберкульозні вакцини, які планується використовувати в комплексному лікуванні бронхіальної астми. З давніх часів відомо і те, що якщо у людини, що страждає на епілепсію, розвинеться варикозне розширення вен, то прояв судомного синдрому може повністю зникнути або ослабнути.

Отже, подібні “хвороби-друзі”, якщо вони виникають, вимагають правильної оцінки лікарем, і їх лікування повинно бути зовсім іншим, ніж у звичайних випадках. Таких захворювань зустрічається близько 3-5 відсотків.

3. Хвороби-помічники

Численні віруси або інші види інфекцій, а також деякі фізичні фактори (геомагнітні бурі, геопатогенні впливу) надають на наш організм зміцнює і адаптогенну дію. З їх допомогою наше тіло як би проходить певну тренування для подолання більш важких недуг.

У деяких випадках такий вплив може навіть змінити характер біологічної еволюції.

“Хвороби-помічники” зазвичай проходять самі, без лікування, і не доставляють сильного занепокоєння. Зустрічаються в 3-5 відсотках випадків.

4. Хвороби-провідники

Такі захворювання виникають у людини за кілька років до смерті і з точки зору Аюрведи вважаються невиліковними. Сучасні дослідження говорять про те, що причини нашої смерті кодується вже в період внутрішньоутробного розвитку на рівні молекул ДНК. Хвороби-провідники” пов’язані із зупинкою механізму наших “великих і малих біологічних годин”. Тобто з виснаженням так званого оджаса.

Ці хвороби приходять, щоб забезпечити наш відхід з цього світу, адже ніхто не помирає просто від старості. Такі захворювання зустрічаються зараз в 10-15 відсотках випадків.

5. Хвороби-вороги

Виникають виключно від зовнішніх причин, наприклад, від впливу іонізуючого випромінювання, прийому сильнодіючих токсичних речовин (наприклад, алкоголю або наркотиків), попадання в організм канцерогенів з повітрям, водою, їжею або сильного переохолодження. Такі захворювання зустрічаються в 5-10 відсотках випадків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *