5 секретів виховання сили волі від агента ФБР

Як правило, говорять про здатність або нездатність до вивчення мов, різноманітних секретних методиках, доступних спецслужбам, і подібних речах. Але мало хто говорить про те, що в процесі оволодіння практично будь-якими навичками дуже багато залежить від сили волі.

Так давайте ж поговоримо саме про це. Причому – з позиції досвіду спецслужб. Слово автору статті, колишньому агенту зі стажем близько 24 років.

Щоб вступити в Академію FBI, мені потрібно було пройти спеціальний тест на фізпідготовку, що включає в себе 50 віджимань. Я зробила 49, коли пролунав свисток, який сповіщає про закінчення відведеного на це вправа часу. Тепер моя група повинна була пройти наступне випробування — підтягування. Але я відчувала себе переможеною. Я вже знала, що тест не пройшла через віджимань, тому — навіщо продовжувати?

Розчарована в собі, я збиралася просто відсидітися, поки інші роблять це вправу. Але тренер наказав піднятися і продовжувати тест. І не просто продовжувати, а викластися по повній. Це означало — дві години напруженої роботи, яка, як я вже знала, не принесе позитивного результату.

І це був не останній раз, коли FBI штовхало мене на смугу перешкод. Мені доводилося стикатися з такими перешкодами, які здавалися абсолютно нездоланними, у всякому разі, з першої спроби. Але якраз цей досвід навчив мене того, що саме спроби подолати існуючі труднощі готують нас до майбутнього успіху — якщо не цього разу, то наступного – вже точно.

Це називається силою волі. І в цій статті я хочу поділитися з вами п’ятьма секретами, які допомогли особисто мені у вихованні цієї самої сили волі.

1) Постійно тримати в полі зору свою мету

Щоб активізувати свою силу волі, ви повинні постійно нагадувати собі, чому саме це справа/мета зараз важливо. Якщо ви зайняті якою-небудь роботою або дрібними дорученнями, результат виконання яких нічого не значить — силу волі тут не розвинеш. Саме тому так важко зібратися і зайнятися проектом, який ви ненавидите, який просто не цікавий. Мені було простіше: я знала, що я хочу стати агентом FBI, і це наповнювало всі мої дії сенсом кожен день.

2) Не зрізайте кути

Якось у мене був такий досвід. Під час занять бігом в Академії я вирішила полегшити собі завдання — скоротити відстань шляхом зрізання кутів на поворотах. Зробити це було не так вже складно, так як я бігла однією з останніх, а бігова доріжка робила кілька крутих поворотів. На жаль (чи на щастя?!), тренер побачив це. Він змусив мене повернутися (що вже збільшило дистанцію) і пройти повороти правильно. З тих пір я твердо засвоїла: зрізання кутів не скорочує відстань до цілі, а збільшує час, витрачений на її досягнення.

3) Тренуйте свій мозок

Слово «медитація» може звучати з вуст агента FBI дивно. Але вперше я зрозуміла важливість уміння звільняти свій мозок від всіх небажаних думок і емоцій під час тренувань із стрільби. Кращими стрілками стають ті, хто може увійти в транс і повністю сфокусуватися на мішені. Деякі так і характеризують процес пострілу — медитативний момент. Але той же принцип свідчить: контролюйте свої думки так, щоб правильно фокусуватися.

4) Відпрацьовуйте наполегливість і послідовність

Змусивши завершити спортивний тест, вже після того, як я провалилася, тренер висік у моєму мисленні таку мантру: «Я не відступлю. Якщо я опинюся в нокдауні, я піднімуся і продовжу бій. Не важливо, скільки разів. У мене є все, що потрібно для досягнення мети». За час навчання в Академії я регулярно стикалася з незнайомими речами, доля підкидала мені виклик за викликом. Далеко не завжди я бачила фінішну лінію на початку шляху. Але: відпрацьовуючи наполегливість і послідовність у досягненні мети, я навчилася генерувати успішні стратегії, які рухали мене вперед.

5) Міняйте свій образ думок — так часто, як цього вимагає життя

Коли вам доводиться приймати швидкі рішення, іноді і під дулом пістолета, швидко вчитеся тому, що стереотипи і односторонні застарілі підходи до справи не вирішують проблему. Тренуйте гнучкість мислення, не бійтеся нестандартних рішень.

У кожного в житті бувають моменти схожа на мою тесту на фізпідготовку для FBI — складний проект на роботі, відповідальний іспит та ін. Але, якщо ви хочете взяти для себе щось з цієї статті, то візьміть ось цю тезу:

Ви набагато сильніше, ніж про себе думаєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *