5 причин, чому слід приймати холодний душ

Вимкнути теплу воду під час душу, не надто приваблива ідея. Але є деякі переваги для здоров’я, які варті того, щоб почати приймати холодний душ регулярно.

Коли ви приймете холодний душ, і він буде дійсно холодний, що ви відчуєте? Ви будете задихатися, і, можливо кричати, коли леденящіе струменя будуть литися з насадки на ваше тепле тіло. Але як тільки ви його вимкнете, це почуття відразу проходить і ви раптом розумієте, що воно того варте. Ви відчуваєте прилив адреналіну. Ваша шкіра поколює, ви прокинулися, і ви розумієте, я просто зробив це!

Холодний душ грав важливу роль в багатьох культурах з різних причин. Від спартанців, древніх греків і римлян, до індіанських племен, японських синтоїстських практиків, скандинавів, і наших предків слов’ян, занурення в холодну воду це древня частина традиційних ритуалів. Вони використовуються для створення психологічної сили, щоб очистити дух, щоб поліпшити здоров’я, і щоб ви відчували себе неймовірно.

Наша Комфорт – одержима сучасна культура упускає переваги холодної води і ми щоразу автоматично включаємо теплу. Але, можливо, нам потрібно повернеться до традицій, не в останню чергу тому, що це змушує нас економити воду, і зменшити рахунок нагріву води. Але є й інші причини, чому щоденний прийом холодного душу – чи пірнання в холодну озеро або річкуце дуже гарна ідея.

Особисто я віддаю перевагу, по можливості, пірнання в воду, ніж душ, але не завжди представляється така можливість.

5 позитивних причин приймання холодного душу:

1. Це покращує кровообіг.

Холодний душ збільшує швидкість кровотоку в тілі. Це корисно для серцево-судинної системи і може допомогти при кров’яному тиску, затвердінні артерій, і варикозному розширенні вен. Збільшення припливу крові до мозку допомагає йому функціонувати оптимально і залишає почуття зібраності думок протягом більш тривалого періоду часу.

2. Холодна вода – найкращий антидепресант.

Спалах адреналіну і то дивно легке відчуття, яке ви отримаєте після величезної кількості електричних імпульсів, посланих від периферійних нервових закінчень до мозку, має сильний анти-депресивний ефект.

Дослідження 2008 року називається “Адаптований холодний душ в якості потенційного лікування депресії”, представляє цікаву гіпотезу, що депресія може бути викликана «способом життя, який відчуває нестачу в певних фізіологічних чинниках стресу, з якими стикалися примати протягом мільйонів років еволюції, наприклад, короткі зміни температури тіла (наприклад, при плаванні в холодній воді), і відсутність “теплових вправ” може викликати неадекватну роботу мозку».

Дані підтверджують гіпотезу. Вплив холоду активізує симпатичну нервову систему і збільшує вивільнення норадреналіну, хімічна речовина, яка пом’якшує депресію. Практичне застосування показало, що холодна гідротерапія ефективно знімає симптоми депресії.

3. Холодна вода добре впливає на вашу шкіру і волосся.

Ми часто чуємо, що ви повинні промити вимите волосся холодною водою, щоб зменшити завивання і поліпшити блиск. Гаряча вода має тенденцію вичерпуватися шкіру і волосся, в той час як холодна вода залишає їй почуття еластичності, і робить її менш зморшкуватою. Використовуйте холодну воду зі свіжим лимонним соком для освіжаючого полоскання вашого обличчя.

4. Холодна вода може поліпшити спортивні результати.

В одному з недавніх досліджень опублікованому в Американському журналі фізіології виявили, що спортсмени, які занурюються в холодну воду після тренування з обтяженнями в змозі завершити більше роботи під час наступних тренувань.

В іншому дослідженні в журналі спортивної науки та медицини виявили, що занурення в холодну воду покращує відновлення перед наступним вправою, і повинні бути введені якомога швидше після тренування.

5. Холодна вода повертає душевні сили.

Ми повинні визнати, що це вимагає певної міри мужності і психологічної підготовки, вимкнути гарячу воду і тим більше зануритися в холодну річку. Чим більше ви піддаєте свій організм стресу, тим легше він може адаптуватися до майбутніх стресів. Іншими словами, ви можете зміцнити свій дух, звикнути до щоденних холодним душам або зануренням – і це хороша річ.

Дуже часто мені зустрічаються люди, які уникають холодної води, тому що у них щось там застуджено, запалення суглобов, судин, простати або заборонили лікарі і т.д. Насправді швидкий холодний душ не зможе завдати шкоди, а можливо вилікує навіть ті хвороби, які і є тим аргументом, щоб уникати холодної води

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *