5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Генетичні дослідження:

Останні відкриття генетиків дозволяють нам виправдовувати свої вчинки не особистими якостями і суб’єктивними факторами, а унікальним наборів генів, що дісталися нам від батьків. Це дуже зручно. Адже на будь-яке звинувачення в ліні або агресивній поведінці тепер можна відповідати: «У мене погана генетика». І сьогодні ми розповімо про 5 відкритих в останні роки генів, що відповідають за поведінку і особисті якості людини.

У небажанні людини що-небудь робити або до чого-небудь прагнути найчастіше звинувачують його виховання, рівень освіти або соціальні умови. Але, виявляється, на ці фактори впливає і генетичні особливості організму. Адже канадські вчені відкрили в 2011 році ген, що відповідає за працьовитість.

Ген ліні і працьовитості
5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Вчені з Університету Макмастера в канадському місті Гамільтон зуміли «відключити» в одній з піддослідних груп мишей кілька генів, що відповідають за енергетичне постачання клітини в скелетних м’язах. В результаті вони отримали дуже млявих і безініціативних гризунів.

Дослідження показали, що в клітинах цих мишей набагато менше мітохондрій (утворень, які забезпечують клітину енергією), що є результатом відсутності великої кількості фізичної активності у піддослідних тварин.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Тепер вчені з Університету Макмастера вчаться здійснювати подібні генетичні зміни в зворотну сторону – «включати» потрібні гени у мишей з схильністю до ліні

Дослідники з Університету німецького міста Бонн з’ясували, що за схильність до альтруїзму і самопожертви в людині також відповідають його гени. Під час своїх досліджень вони запропонували ста студентам запам’ятати кілька цифр, щоб відтворити їх по пам’яті. За свою участь в експерименті учні отримували 5 євро, які можна було або залишити собі, або пожертвувати на благодійність.

Альтруїзм 5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Виявилося, що студенти з мутацією гена COMT-Val жертвували отримані гроші в два рази частіше, ніж їх товариші з мутацією COMT-Met.

Під час повторних досліджень вчені, що володіють цією інформацією, вивчивши гени нових підопічних, навіть спробували скласти прогноз щодо отриманих пожертвувань. В результаті ця цифра збіглася на 95 відсотків з отриманою сумою грошей, залишених піддослідними на благодійність.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Дивно, але за інтернет-залежність людини також відповідає відповідний ген. Це з’ясував доктор Крістіан Монтаг з уже згаданого вище Університету міста Бонн. Він досліджував генетичні особливості ста тридцяти двох чоловік, які страждають цим психологічним розладом, і виявив, що у всіх з них зустрічається однакова мутація гена CHRNA4.

Ген інтернет-залежності
5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Цікаво, що ця ж мутація зустрічається у людей з нікотиновою залежністю. Отже, фізіологічні механізми прив’язаності до віртуального світу і сигаретам функціонують практично однаково. Також ці дослідження показали, що у жінок дана проблема зустрічається дещо частіше, ніж у представників сильної статі, проте чоловіки витрачають на Інтернет помітно більше часу.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Тепер німецькі вчені вивчають, які ще прихильності і пристрасті людини пов’язані з мутацією гена CHRNA4.

Ген сексуальної залежності

Продовжимо тему залежностей і пристрастей. Ізраїльські вчені, провівши серію досліджень, дійшли висновку, що хворобливе сексуальний потяг, сексоголізм також обумовлений генетичними мутаціями.

Дослідники з Університету Бен Гуріона і Єврейського Університету виявили мутацію гена D4, яка відповідає за реакцію мозку на дофамін, відомий також як «гормон любові».

Серед ста сорока восьми досліджених студентів було порівну чоловіків і жінок. І результати опитування показали, що обидві статі більш-менш однаково реагують на різноманітні сексуальні збудники.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини
Хенк Муді в виконання Девіда Духовни, найвідоміший у світі сексоголик

Але володарі мутації гена D4 думають про секс в середньому на тридцять відсотків більше, ніж люди, у яких вона відсутня. А це досить сильно впливає на їх поведінку. Люди з шуканої мутацією куди більш активні в особистому житті, і при цьому помітно частіше міняють сексуальних партнерів.

Ген демократії

Нікого, напевно, не здивує, що саме американські вчені виявили ген, що відповідає за вільнодумство людини, своєрідний «ген демократії». Адже саме ця країна хизується своїми демократичними традиціями і прагне перенести їх на весь світ.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини
Демократія

Відкриття це належить дослідникам з Північно-західного Університету штату Іллінойс. Вчені виявили ген, який регулює активність серотоніну – речовини, відповідального за емоції і настрій людини.

Виявляється, ця мутація в гені впливає на сприйняття людиною свободи. Що володіють нею люди куди більш гостро ставляться до будь-якого зовнішнього тиску і тому прагнуть захищати своє право діяти на власний розсуд.

5 недавно відкритих генів, що відповідають за поведінку людини

Цікаво, що ці ж генетичні дослідження показали, ніби в країнах Заходу, в Європі та Північній Америці, володарів даної мутації набагато більше, ніж в Африці та Азії. Можливо, в цьому і полягає причина різниці традиційних політичних і громадських систем, властивих даним регіонам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *