4 стиль роботи: який з них ваш?

Ви складаєте списки на різнокольорових листочках. У вашої сусідки стіл настільки завалений паперами, що вона вже забула, як він виглядає. А хлопець за столом навпроти не може зосередитися без своєї синьої ручки. Чому так?

У всіх нас різні стилі продуктивної роботи, і це нормально. Ми читаємо книги про продуктивність, ходимо на семінари, але все ж мало кому з нас вдається впровадити ці принципи в свою робочу середу. Що, якщо ми станемо вибирати інструменти підвищення ефективності не навмання, а в залежності від властивих нам способів сприйняття світу?

Кожен з нас спирається на один з чотирьох підходів до продуктивності. Ми можемо користуватися всіма чотирма, але десь всередині є схильність до одного з них.

Розстановника пріоритетів

У таких людей дуже лінійне та аналітичне мислення. Їм потрібні факти без прикрас, і вони ніколи не стикалися з даними, які б їм не сподобалися. Розстановника пріоритетів мотивовані конкретними цілями, їм добре вдається доводити справу до кінця, і вони не люблять зупинятися, поки воно не зроблено.

Планувальник

Такі люди вельми організовані, орієнтовані на деталі і вибудовують завдання послідовно. Вони часто знаходять у презентаціях вади, які інші люди упустили, і відмінно планують проекти. Вони складають списки і часом вписують в свій список справ уже закінчене справа – тільки щоб позначити його як зроблене.

Аранжувальник

Це людина інтуїтивного складу, який здатний відчути підводні течії і при необхідності поправити курс. Такі люди до складання списків підходять з візуальною боку, і їм потрібні специфічні інструменти, щоб доводити справи до кінця. Наприклад, це може бути якась особлива ручка, і звичайний папір з блокнота тут не підійде.

Визуализатор

Для людини такого складу критично важливо різноманітність виконуваної роботивін просто не може займатися одним і тим же багато годин без кінця. Такі люди ризикують по-крупному, їм здорово вдається жонглювати відразу декількома завданнями та інтегрувати абсолютно різні ідеї в щось цільне. Наприклад, ви можете і не розгледіти поверхні столу визуализатора, похованого під купою речей, але якщо ви у нього запитайте про щось, він точно знає, де це шукати.

Нерідко виникають конфлікти між людьми з різними стилями продуктивності. Якщо ви аранжувальник, і вами керують інтуїція і емоції, а ваш начальник – розстановника пріоритетів, який спирається на факти і дані, вам непросто буде знайти спільну мову.

Аранжувальник хоче задавати контекст, тоді як цінитель пріоритетів хоче лише факти без зайвої передісторії і думає, що той лише витрачає час даремно. Аранжувальник же вважає, що розстановника пріоритетів не враховує особу і почуття інших людей.

Знаючи свої пріоритети, ви можете зрозуміти і пріоритети колег, часто просто прислухаючись до їх моделі мови. А потім адаптуватися до них. Зрозуміти, до якого типу належить ваш співрозмовник, можна, якщо проаналізувати питання, які він найчастіше ставить.

Якщо ваш менеджер цінує пріоритети, давайте йому чітку інформацію: які дані, який результат і т.д. Його цікавлять відповіді на питання “Що?”

Якщо ви працюєте з планувальником, то головне питання, на який вам потрібно відповідати, спілкуючись з ним, це “Як?” “Як це робили раніше? Як ми це зробимо?” Ці питання зосереджені на тому, як саме проект буде виконуватися.

Аранжувальника турбує питання “Хто?” “Хто головні зацікавлені сторони? На кого вплине цей проект?” Відповідайте на ці питання, і аранжувальник буде більш сприйнятливий до ваших міркувань.

Для візуалізаторів найважливіше – “Чому” “Чому ми робимо це так, а не так? Чому це важливо?” Завжди показуйте їм загальну картину і прив’язуйте все до стратегії.
Відповідаючи на ключове питання вашого менеджера або колеги, виходячи з його стилю, ви можете зменшити тертя, які часто виникають в команді. Це не усуне всі можливі сутички в ході проекту, але допоможе краще спілкуватися з колегами і краще розуміти, що для них важливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *