4 проблеми несезонних продуктів

Коли ми купуємо несезонні продукти, імпортні фрукти і овочі, в першу чергу нас хвилює, щоб вони були стиглими і смачними, за такі-то гроші. Але чи замислюємося ми, яка їхня реальна собівартість. Який слід ці заморські продукти залишають після себе. Є ідея, давайте перестанемо є паливо і почнемо їсти їжу.

Ми вирішили розкрити деякі проблеми, які існують в сучасній транспортуванні, вирощуванні і розподілі несезонних продуктів в глобальних масштабах і які є рішення.

1. Проблема доставки

Чим паливо дешевше, тим масштабніші перевезення. Вся сучасна доставка відбувається контейнерами на великих вантажних суднах, які рухаються повільніше, ніж середньовічний фрегат і спалюють при цьому величезна кількість палива. Для порівняння, 15 найбільших суден у світі тепер викидають стільки забруднень, як 760 мільйонів автомобілів. На думку дослідників, океанські вантажні судна залишають після себе гори сажі, які впливають на танення арктичних льодів.

І це все, тільки для того, щоб привезти взимку полуничку або банани.

Чим небезпечні для здоров’я немиті овочі та фрукти?

2. Проблема добрив

Економіст Пол Кедроскі зазначив, що для виробництва 1 тонни добрив витрачається близько 10 500 кубічних метрів природного газу. І вони дешеві тільки тому, що газ дешевий, а ще тому, що з’явився сланцевий газ, який має свої екологічні проблеми.

Другим ресурсом для добрив вважається фосфор, який добувають на осторова типу Науру і який вже практично вичерпаний. 150 років тому, все було просто і логічно: люди збирали людські відходи і сечу і відправляли їх назад на ферми. Масове впровадження водопроводів (і велика кількість вільного кінського гною) поклали цьому край.

Зараз вже розробляються системи, які будуть отримувати фосфати з людської сечі, і ми могли б застосовувати їх в локалізованих продовольчих системах, замінивши штучні добрива і копалини фосфати на поновлювані джерела добрив.

Такі розробки вже є у Швеції, вони дають можливість знизити необхідність використання природного газу для виробництва добрив або палива для транспортування фосфатів по всій країні.

3. Проблема сезонності

Ще однією проблемою екологічності є вартість обігріву теплиць, щоб отримати місцеву продукцію поза сезоном.

«Енергії для вирощування несезонних культур взимку витрачається більше, ніж при імпорті цих продуктів, наприклад, з Іспанії. Якщо ви вирощуєте овочі в обігрівається теплиці, кількість енергії, яку ви використовуєте, величезне, так що в цьому випадку покупка свіжих продуктів протягом зими – погана ідея»– вважають прихильники сезонного харчування.

Графік споживання палива при вирощуванні овочів позасезонних

Прожити всю зиму на місцевих продуктах цілком реально. В принципі, аж до 19 століття ми спокійно так і жили, і вільно доживали до 80-90 років. У будь-якому випадку сезонні продукти завжди набагато корисніше, смачніше і здоровіше.

4. Проблема поширення

Іноді трапляється так, що міські жителі, пробиваючись за місто крізь міські пробки на якусь ярмарок, залишать більший вуглецевий слід, ніж літак, який привезе ті ж продукти в найближчий супермаркет.

Ми стоїмо на перехідному етапі, біля витоків формування нової інфрастуктури, здатної підтримувати місцеву їжу. Зараз глобальне виробництво продуктів, які возять по всій земній кулі, відходить на другий план і люди повертаються до споживання місцевої сезонної їжі.

В даний час система розповсюдження працює так: Наша їжа поширюється фурами від величезних харчових терміналів і складів, так зручно великим магазинам, які продають великі обсяги.

2 моделі розподілу товарів

Спочатку це була глобальна світова система великого опту, яка була зручна для транспортування товарів у великих кількостях, з великою ефективністю. Її перенесли на продуктові супермаркети, так як дрібні фермерські та селянські поставки занадто складно стандартизувати і масштабувати. Впроваджена проста модель: великий агрохолдинг, величезний елеватор, ангар, фура, склад супермаркету, роздріб.

Всі масштабно і централізовано.

Але з розвитком інтернету у нас з’явилися технології, які перевернуть цю систему з ніг на голову. Це сервіси доставки та спільного споживання місцевих продуктів типу Good Eggs, La Ruche, ЛавкаЛавка, які безпосередньо з’єднують фермерів і споживачів.

Як стверджує Лорі Сталбранд з LandFoodPeople, якщо 10 000 чоловік перевести на місцеву, стійку їжу, це дозволить скоротити викиди парникових газів на величину, еквівалентну тисячам автомобілів на дорогах, і створить 100 нових робочих місць.

Наша індустріальна, глобальна продовольча система, схожа на старий автомобіль, якому потрібен капітальний ремонт. При поточній моделі ми споживаємо більше палива, ніж самої їжі.

Ми повинні по іншому поглянути не тільки на те що ми їмо, ми повинні дивитися на те, як влаштовані наші міста, як працює наша система відходів і система розподілу.

Але ухвалення рішення про покупку місцевих і сезонних продуктів може стати хорошим початком великих змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *