4 правила ефективної роботи мозку

З часом люди помічають, що пам’ять стала їх підводити, а мозок працює вже не так швидко, як раніше. Причини можуть бути самі різні: від проблем зі здоров’ям до стресів і неправильного харчування. Але мозок – такий же орган людського тіла, як і решта, і про нього теж можна піклуватися спеціальним чином, щоб він добре і ефективно працював.

Дайте мозку роботу

Тим, хто хоче поліпшити пам’ять, і задається питанням, як змусити мозок працювати, слід просто почати його більше використовувати. Якщо ви не займаєтеся фізичними навантаженнями, м’язи не тільки не ростуть, вони зменшуються в розмірах. Так само точно і з мозком: якщо не покращувати постійно пам’ять, не вчитися новому і не тренувати мислення, то когнітивні здібності погіршаться. Вивчайте іноземні мови, вважайте в розумі, а не на калькуляторі, заучуйте напам’ять вірші, вирішуйте головоломки. Все це дозволяє ефективно тренувати мозок і зберігати ясність думки, що уповільнює старіння і навіть збільшує тривалість життя.

Займайтеся спортом

Мозок – найактивніший споживач кисню в організмі, на нього витрачається приблизно 20 % того, що ми вдихаємо. Інтенсивне дихання і фізичні навантаження прискорюють метаболізм, що призводить до більш швидкому обміну речовин, у тому числі і в мозку. Після спортивних занять, особливо на свіжому повітрі, нервові клітини набагато активніше формують спеціальні білкові сполуки, які забезпечують розвиток нейронних мереж, а саме з них складається мозок. Численні дослідження показали, що люди, які мають постійні фізичні навантаження, навчаються чи не вдвічі швидше тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Тому, якщо ви ставите питанням, як змусити працювати свій мозок швидко, то найкраща відповідь: вирушайте на тренування!

Спіть достатньо

Сон потрібен організму для безлічі речей, і одна з них – це утилізація продуктів метаболізму. Напевно, ви помічали, що ввечері навченість і ефективність мислення падає. Це пов’язано з тим, що в мозку накопичуються речовини, що утворилися в результаті його діяльності. Поки ви спите, організм непомітно виводить їх. Недолік сну призводить до сплутаності думок і неефективній роботі мозку, який не встиг за ніч досить « очиститися». Також під час сну зміцнюються зв’язки між нейронами, зростає їх пластичність. Як змусити пам’ять працювати? Потрібно просто висипатися.

Повноцінно харчуйтеся

Якщо вже ви ставите питаннями, як змусити мозок працювати на себе, то спочатку забезпечте його всім необхідним. А мозку особливо потрібні:

  • Жири омега- 3,
  • Вітаміни групи B, особливо B12,
  • Вітаміни групи D.

Жири омега- 3 – це те, з чого в чималій мірі складається сам мозок. Ці речовини містяться в нейронах, а якщо омега- 3 недостатньо, то вони замінюються холестерином і продуктами метаболізму, що призводить до порушення в передачі нервових імпульсів. Речовини цієї групи містяться в рибі, морепродуктах, волоських горіхах, лляному маслі, зелених овочах, соєвих бобах і печінки.

Вітаміни групи B, а особливо B12, життєво необхідні мозку. Доведено, що розвиток хвороби Альцгеймера завжди пов’язане з дефіцитом цього вітаміну. Він міститься в молоці, яйцях, м’ясних продуктах.

Так як вітаміни B12 можна знайти тільки в тваринних продуктах, вегетаріанцям необхідно приймати їх у вигляді лікарських препаратів

Вітамін D – один з ключових елементів для зростання нейронних мереж, також він впливає на важливі процеси метаболізму. У разі його нестачі страждає психічне здоров’я людини. Вітамін D виробляється організмом на сонці, саме його недоліком найчастіше пояснюється сезонна депресія.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *