20 кращих аніме, де потрапляють до іншого світу (Ісекай)

Поджанр Ісекай (аніме для попаданцев) є невід’ємною частиною історії аніме. І останні 10-15 років він не просто займає провідне місце в японській анімації, а й продовжує постійно розвиватися, набираючи все більшої популярності.

Одним із основоположників Ісекай можна вважати мультиплікатора Хосокава Тіеко, саме в її манзі “Королівський Герб”, 1976 року, вперше використано основну концепцію Ісекай: герой потрапляє в новий для себе світ і починає боротися зі злом. Власне, саме слово Isekai так і перекладається – “інший світ”, що є основою жанру.

Головний герой класичного Ісекай – це середньостатистичний хлопець або дівчина, що нічим не виділяється із сірої маси: книжковий черв’як або комп’ютерний гік, що живе на мізерну зарплату, читає мангу, найяскравішою подією в житті якого є похід у магазин за продуктами. Грубо кажучи, один із тих, на кого і розрахована ця історія.

Перехід в інший світ проходить за цілком стандартним сценарієм: головний герой виявляється збитий вантажівкою (так званий “вантажівка-кун”), внаслідок чого він отримує смертельну травму, щоб переродитися в новому світі, або знаходить якийсь портал (наприклад, том стародавньої книги в бібліотеці, відомої як “книга Исекай”), який переміщає його в інший вимір, або ж дійова особа просто застрягає у світі відеоігор.

Подальший розвиток сюжету відбувається за рахунок того, що персонаж, загалом марний для суспільства, знаходить у собі одну конкретну здатність, яка виділяє його серед інших, і починає її активно розвивати, згодом перетворюючись на героя-рятівника.

Зазвичай це свого роду втілення мрії, оскільки головний герой найчастіше стає всепереможним персонажем, що з легкістю долає перешкоди, що робить його зіркою цього шоу.

Ісекай – це аніме де головний герой потрапляє до іншого світу, отримує величезну силу, й у нього закохуються дівчата. Звичайна інфантильна мрія будь-якого середньостатистичного геймера невдахи або просто марнотратника життя. І навіть не кажи мені, що ти не такий.

Відродженням жанру Ісекай можна назвати появу в 2012 році манги під авторством Реки Кавахари, “Майстер меча в мережі”, яка виявилася хітом і проклала шлях для нескінченного потоку сучасного аніме, що прямує її стопами.

На даний момент Ісекай є неймовірно популярним жанром, але зі зростанням його успіху виникла інша проблема – перенасичення ринку. В останні роки з’явилося так багато аніме-попаданців, що наздогнати всіх просто неможливо.

У такому розмаїтті пропозицій складно знайти щось справді варте: манга виявляється занадто несмачним і нецікавим, або, маючи навіть кілька позитивних моментів, втрачається в загальній масі.

Так де ж знайти гарне аніме Ісекай? Ми зібрали 20 кращих історій, де потрапляють в інший світ, аніме про попадань як для справжніх шанувальників, так і для тих, хто лише починає своє знайомство з цим жанром.

1. Re:zero – Життя з нуля в альтернативному світі

 • Сезони: 2
 • Епізоди: 78

Сюжет: Субару Нацукі, звичайний хлопець, потрапляє у світ фантазій, який виявляється настільки жорстоким, що постійно вбиває головного героя. Але вмираючи, Субару щоразу переміщається у часі, в останній момент доти, як настає точка неповернення. Це дає можливість подивитися на ситуацію з іншого боку та постаратися вирішити проблему.

Чим чіпляє: Спочатку Re:zero виглядає як стандартна пригода Ісекай: непереможний герой, достаток гарних дівчат, але насправді ця історія набагато глибша. Re:zero досліджує травмуючу силу реінкарнації, показуючи справжню ціну, яку платить герой, щоразу переживаючи власну смерть і смерть своїх друзів, відчайдушно намагаючись врятувати становище.

2. Немає гри життя немає

Ні гри життя немає

 • Сезони: 1
 • Епізоди: 12

Сюжет: Брат та сестра, Сора та Широ, дивляться на життя як на гру, яку треба виграти. Вони здобувають перемогу у всіх видах змагань, у яких беруть участь. Якось їм кидає виклик Тет, бог світу фантазій. Вражений майстерністю героїв, він втягує їх у цей світ і просить поєднати 16 рас, якщо вони хочуть матч-реванш.

Чим чіпляє: Якісна комедійна манга. У ній можна знайти посилання на інші аніме та відеоігри. Самі персонажі досить переконливі і знаходять дотепні способи перемогти своїх противників. До того ж, візуальний стиль іншого світу сам собою неймовірно захоплюючий.

3. Про моє переродження в слиз

Про моє переродження в слиз

 • Сезони: 2
 • Епізоди: 45

Сюжет: Типовий офісний працівник Сатору Мікамі стає жертвою нападу на вулиці. Після смертельного поранення він відроджується у світі фантазій як простий слизень. Зрештою Сатору звільняє дракона і отримує набір неймовірних здібностей, які він під своїм новим ім’ям, Рімур Темпест, використовує, щоб допомогти расам світу подружитися і побудувати нову спільноту.

Чим чіпляє: в той час, поки інші Ісекай зосереджуються на головному герої, який просто перемагає всіх навколо, персонаж Слизі відрізняється тим, що має таку рідкісну рису, як людяність. Рімуру – добра душа, він виявляє милосердя і співчуття до кожного, кого зустрічає на своєму шляху, незалежно від того, як той виглядає або що відбувається навколо.
Але не спокушайтеся, чарівна маленька слиз все ще досить крута, вона не йде на компроміси і захоплює своїм чорним гумором.

4. Нехай буде благословенний цей прекрасний світ!

Нехай буде благословенний цей чудовий світ!

 • Сезони: 2
 • Епізоди: 21

Сюжет: Казума Сату, середньостатистичний представник покоління «Ні-ні»: не вчитись, не працювати, не брати відповідальності. Він гине після трагічної безглуздої події на шляху додому. Богиня пропонує Казумі вирушити або на небеса, або в Ісекай, і він обирає останній варіант, забираючи її із собою. Разом вони збирають досить яскравий склад унікальних персонажів, переживають низку кумедних, серйозних і просто приємних моментів.

Чим чіпляє: у той час, як манга висміює практично всі аніме-штампи, її персонажі зі своїми примхами виділяються серед великої кількості подібних аніме-героїв. КоноСуба, Кадзума, Аква, Мегумін і Темрява – мила, але абсолютно безнадійна компанія, і їхній безглуздий гумор може бути тим, що лікар прописав, коли хочеться підняти собі настрій.

5. Сходження Героя Щита

Сходження Героя Щита

 • Сезони: 2
 • Епізоди: 26

Сюжет: Чотири звичайні людини з різних версій Японії призиваються у світ фантазій Мелромарка як герої, кожен з яких має легендарну зброю. Їхня мета: протистояти хвилях Катастрофи і зберегти світ від руйнування. Проте Героя Щита, Наофумі Іватані, висміюють і зраджують, після чого він вирішує помститися своїм кривдникам.

Чим чіпляє: Герой щита – це звичайне аніме помсти. Наофумі має стандартні вміння героя Ісекай, але його перевага у винахідливості та взаємодії з людьми, які розуміють, що насправді він герой. Такий поворот у звичайній героїчній історії робить подорож Наофумі одним із найкращих аніме Ісекай. Ну, ще й те, що він феєрично вибиває дурницю з поганих хлопців.

6. Військова хроніка маленької дівчинки: Сага про лиху Таню

Військова хроніка маленької дівчинки: Сага про лиху Таню

 • Сезони: 1
 • Епізоди: 13

Сюжет: Таня Дегурефф, колишній японський службовець, який через гнів бога (такої собі «істоти Х»), переродився в…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *